SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prezrádza, aký vplyv má 5G technológia na spotrebu batérie

Generálny riaditeľ Xiaomi China prezrádza, že spotreba energie 5G zariadení je v porovnaní so 4G zariadeniami signifikantne vyššou.

5G je bezpochyby technológiou, ktorá v dohľadnej dobe niekoľkých rokov nahradí súčasný a dobre zabehnutý 4G štandard. Viacero výrobcov smartfónov začalo s aktívnym propagovaním tejto technológie vrátanie predstavovania nových zariadení. Jedným z pionierov v tejto oblasti je aj spoločnosť Xiaomi a jej dcérska firma Redmi. Generálny riaditeľ spoločnosti Redmi a prezident Xiaomi China, Lu Weibing, prezradil prostredníctvom sociálnej siete Weibo, aký vplyv na má nový 5G štandard v porovnaní so 4G štandardom na spotrebu batérie. Na tému upozorňuje portál androidauthority.com.

V statuse, ktorý zverejnil generálny riaditeľ Redmi, Lu Weibing, prezrádza, že spotreba novej generácie 5G smartfónov je signifikantne vyššou, ako je to v prípade 4G zariadení. Konkrétne píše:

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„…Spotreba energie 5G smartfónov je približne o 20% vyššou, ako to je v prípade 4G smartfónov…“

5G technologia vs 4G spotreba energie
Zdroj: Weibo via androidauthority.com

Okrem toho ako môžete vyššie v statuse čítať, tak hovorí, že spotreba energie procesorov z produktovej rady Qualcomm 8xx je o 20% vyššiou, ako je to v prípade procesorov z produktovej rady Qualcomm 7xx. Zároveň však dodáva, že to v praxi v prípade predstaveného zariadenie K30 Pro neznamená nižšiu výdrž v porovnaní s predošlou generáciou. Dôvodom je väčšie kapacita batérie. Inými slovami, používatelia aj napriek vyššej spotrebe energie dosiahnu štandardnú výdrž v podobe 1-dňového fungovania, tak ako je to v prípade väčšiny zariadení.

Smartfón Redmi K30 Pro, na ktorom Lu Weibing vysvetľuje zvýšenú energetickú náročnosť, spoločnosť predstavila len pred pár dňami, konkrétne 24. marca. Ide o vlajkové zariadenie, ktoré ponúka okrem vysúvacej prednej selfie kamery, veľký 6,7“ AMOLED displej s vnoreným skenerom odtlačkov prstov. Poháňané je procesorom Snapdragon 865, ktorý je doplnený o 6GB/8GB RAM v kombinácii so 128GB/256GB úložným priestorom typu UFS 3.0/UFS 3.1. Xiaomi si v domácej Číne za zariadenie pýta  od ~420$ do ~520$.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close