Xiaomi predstavilo Poco X3 NFC. Na toto sme čakali!

Ide o zariadenie, ktoré predčí mnohých konkurentov vo svojej cenovej kategórii

Xiaomi Poco X3 NFC_predstavenie_1
Zdroj: YouTube (POCO Global)

Dnešný deň je pre fanúšikov spoločnosti Xiaomi malým sviatkom. Dôvodom je predstavenie nového zariadenia Poco X3, ktoré na prvý pohľad bezpochyby zaujme široké spektrum zákazníkov.

Poco X3 NFC je realitou

Zariadenie ponúka obrazovku s uhlopriečkou 6,67“ s rozlíšením 2400 x 1080 bodov s 120Hz zobrazovacou frekvenciou. Xiaomi zároveň hovorí, že displej je vybavený technológiou, ktorá dokáže odhadnúť najvhodnejšiu frekvenciu fps. Napríklad, počas hrania hier bude zobrazovacia frekvencia displeja vyššou, ako v čase, kedy budete sledovať videá. Bohužiaľ však nejde o AMOLED panel, ale o LCD. Na druhej strane treba povedať, že pri cenovke tohto zariadenia, ktorá je 199€, resp. 249€ v najvyššej variante, ide o nadpriemerné parametre. Vráťme sa však späť k špecifikáciám obrazovky, ktorá ďalej podporuje HDR10 a disponuje svietivosťou 450 nitov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi Poco X3 NFC_displej
Zdroj: YouTube (POCO Global)

Čo sa týka výkonu, tak ako bolo iniciované, zariadenie je vybavené procesorom spoločnosti Qualcomm. Konkrétne ide o model Snapdragon 732G, ktorý je doplnený o grafický čip Adreno 618. Zariadenie ďalej disponuje 6GB LPDDR4X RAM v kombinácii so 64GB/128GB úložným priestorom typu UFS 2.1.  V praxi sa táto kombinácia hardwaru pretavila do viac ako 300-tisíc bodov v AnTuTu. Xiaomi smartfón ďalej vybavilo veľkou batériou s kapacitou 5160mAh, ktorá sľubuje 2-dňovú výdrž, ku ktorej Xiaomi pribalilo ešte podporu rýchleho nabíjania pri výkone 33W.

Poco x3 NFC_vykon_AnTuTu
Zdroj: YouTube (POCO Global)

Ako už z názvu plynie, tak zariadenie disponuje aj NFC podporou pričom mnohých poteší aj prítomnosť 3,5mm výstupu pre slúchadlá. Čo sa týka čítačky odtlačkov prstov, tak tú by ste hľadali v displej zariadenia márne. Nájdete ju v bočnej stene. Z pohľadu konektivity zariadeniu nechýba ešte infračervený port, prostredníctvom ktorého je možné ovládať napríklad domáce spotrebiče. Okrem iného  zariadenie je vybavené aj technológiou vodného chladenia pričom samotná chladiaca časť je o 70% väčšou oproti predošlej generácii tejto technológie.

Poco X3 NFC_vodne chladenie
Zdroj: YouTube (POCO Global)

Prejdime však ku kamere zariadenia, ktorá bezpochyby zaujme nie len svojim vzhľadom, ale aj špecifikáciami. Hlavný snímač disponuje 64-megapixlovým rozlíšením a clonou f/1,89. Ide o senzor spoločnosti Sony, konkrétne IMX682, ktorý mimochodom nájdeme aj v zariadení Redmi K30. Hlavná kamera je doplnená o 13-megapixelový širokouhlý snímač s clonou f/2,2 a uhlom záberu až do 119-stupňov a dvomi 2-megapixelovými kamerami. Ide konkrétne o makro snímač a snímač hĺbky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre