SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi oficiálne predstavuje smartfón Redmi Note 8

Spoločnosť Xiaomi oficiálne predstavila smartfón Redmi Note 8. Smartfón prináša zaujímavé špecifikácie, žiadne veľké prekvapenie sa však nekonalo.

Čínsky technologický gigant, spoločnosť Xiaomi práve predstavila smartfón Redmi Note 8. Okrem Note 8 zariadenia má byť dnes predstavená aj Pro verzia smartfónu, vrátane ďalších produktov. Nemala by medzi nimi chýbať dokonca ani chytrá televízia Redmi TV. Na tému upozorňuje portál Gizchina.com.

Redmi Note 8

Smartfón Redmi Note 8 ponúka 6,3“ IPS LCD displej s rozlíšením 2340 x 1080 bodov. Pomer displeja k  hranám zariadenia podrástol z 86% (Redmi Note 7) na 90%. Redmi Note 8 tak prichádza s užšou bradou a čerešničkou na torte je Blu-ray certifikácia. Okrem toho je displej pokrytý 5. generáciou krycieho sklíčka Gorilla Glass. Mnohých však nepoteší 2.5D zakrivenie, ktoré robí problémy v prípade, ak si používateľ smartfónu chce na displej prilepiť dodatočné ochranné sklíčko.

Xiaomi Redmi Note 8 displej
Zdroj: via Gizchina.com

Telefón, ako bolo iniciované disponuje 4-kamerami. Hlavný snímač disponuje rozlíšením 48-megapixelov. Doplnený je 8-megapixelovým ultra širokým snímačom, 2-megapixelovým hĺbkovým snímačom a  2-megapixelovým macro snímačom. V prípade selfie kamery sa smartfón chváli 13-megapixelovým snímačom.

Xiaomi Redmi Note 8 kamera
Zdroj: via Gizchina.com

Z  pohľadu hardwaru sa žiadne prekvapenie neudialo. Telefón, tak ako bolo iniciované je vybavený procesorom Snapdragon 665, ktorý bude pravdepodobne doplnený 6GB/8GB RAM a úložným priestorom o kapacite 64GB/128GB (pozn. redakcie: spoločnosť počas prezentácie neodhalila veľkosť RAM/ROM). Telefón je zároveň poháňaný batériou s kapacitou 4000 mAh, ktorú je možné nabiť pomocou technológie rýchleho nabíjania do 18W. Mnohých zároveň poteší, že 18W nabíjačku nájdu v rámci balenia, čo u Xiaomi nebýva zvykom.

Xiaomi Redmi Note 8 rychle nabijaniea
Zdroj: via Gizchina.com

Smartfón ďalej je vybavený 3,5 jackom pre slúchadlá, ktorý sa pomaly, ale isto vytráca zo  stále viac a viac zariadení. Samozrejmosťou je USB Type – C rozhranie. Čerešničkou na torte je nová generácia prijímača 0810 s vysokým výkonom, ktorá dáva zariadení o 40% väčší objem zvuku. Reproduktory boli tiež vylepšené, aby sa zvýšila hlasitosť a kvalita trojpásmového zvuku so zvýšením vonkajšej nízkej frekvencie o 60%. Protiprachová clona reproduktorov obsahuje po prvý krát dvojvrstvový proces ochrany proti prachu Nano Mesh.

Po krátkej prestávke spoločnosť Xiaomi predstaví aj Note 8 Pro verziu zariadenia. Čoskoro Vám o  tom samozrejme prinesieme report, tak sledujte náš portál.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close