Spravodajstvo

Xiaomi spolupracuje na skladateľnom smartfóne s jedným z najväčších výrobcov AMOLED displejov

Dnes už vieme s istotou povedať, že viacero spoločností pracuje aktívne na zariadeniach s ohybnými displejmi. Nie tak dávno sme mohli vidieť prvý skladateľný smartfón od spoločnosti Royole a krátko nato aj zariadenie z kuchyne kórejského giganta, spoločnosti Samsung. Následne zavládlo na krátko zavládlo ticho ohľadne skladateľných zariadení.

Ticho však bolo prebudené videom, ktoré zverejnil Bin Lin, ktorý na sociálnej sieti Weibo zverejnil krátke video so skladateľným zariadením. Následne ho krátko nato uverejnil aj Donovan Sung, produktový manažér spoločnosti. Pozrieť si ho môžete nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Skladateľný smartfón Xiaomi odhalil viacero kľúčových vlastností

Video, ktoré uverejnili predstavitelia spoločnosti odhalilo viacero kľúčových vlastností. Tou najvýznamnejšou vlastnosťou bez pochýb bolo to, že displej je možné ohnúť nie v jednom bode, ale hneď vo dvoch bodoch čo doteraz ešte nikto nedokázal.

Najnovšie s novými správami spojenými s týmto zariadením prišla spoločnosť All View Consulting, ktorá sa rozpísala o flex technológii. V rámci informácií, ktoré sa dostali na verejnosť bolo povedané, že spoločnosť Xiaomi úzko pracuje na vývoji tohto zariadenia so spoločnosťou Visionox, ktorá vo svojom obore je považovaná za jedného z najväčších výrobcov displejov na svete. Konkrétne je 3. najväčším výrobcom AMOLED displejov. Ďalej informácie hovoria o tom, že spoločnosť začala s výrobou liniek, ktoré majú slúžiť na produkciu skladateľných displejov nazývaných AM6, resp. AM6ED v čínskej provincii Anhui a Hefai.

Kedy sa dočkáme skladateľného zariadenia od Xiaomi?

Odpoveď na to kedy sa dočkáme skladateľného zariadenia z kuchyne Xiaomi dnes odpovedať nevieme. Aj samotný CEO spoločnosti Lin Bin povedal, že doteraz museli prekonať mnoho ťažkostí, aby sa dostali tam kde sú teraz, avšak druhým dychom dodal, že ešte stále čelia viacerým komplikáciám. S istotou však môžeme povedať, že spoločnosť Xiaomi musí minimálne počkať na sprevádzkovanie výrobných liniek čo môže trvať niekoľko týždňov či mesiacov.

Zdroj: via XiaomiToday.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close