Xiaomi Mi Pad 5 by mal priniesť displej po vzore Mi MIX Fold, čo o ňom vieme?

Návrat tabletov od Xiaomi v podobe Mi Pad 5 má priniesť zásadnú novinku, čo prinesie pripravovaný tablet a ako bude vyzerať?

Mi Pad 2
Starší dizajn Xiaomi tabletov Zdroj: Flickr.com (Kote Puerto)

Už nejakú dobu sa povráva o návrate tabletov pod krídlami Xiaomi. Jeho príchod sme očakávali už počas veľkého predstavovania tento týždeň, avšak Mi Pad 5 sa nakoniec neobjavil. Posledná informácia však prichádza od známeho leakera s menom Digital Chat Station, ktorý na sociálnej sieti Twitter informoval o niekoľkých novinkách ohľadom pripravovaného tabletu. Pozrite sa, čo o pripravovanom tablete doteraz vieme.

Displej ako u Mi MIX Fold

Mi MIX Fold otriasol svetom smartfónom hneď na predstavovaní, keď Xiaomi predstavilo cenovo primeraný smartfón so skladateľným displejom. Podľa známeho leakera však má Mi Pad 5 priniesť displej podobný tomu skladateľnému, zatiaľ však nevieme v akom zmysle. Mi MIX Fold priniesol zatváranie podobné knihe, veľký displej sa teda pri zložení úplne skryje vo vnútri. Ak by tablet od Xiaomi priniesol podobný dizajn, priniesol by revolúciu do sveta tabletov. Leaker ďalej oznamuje, že nemáme čakať vysoké ppi (pixel per inch = pixel na palec, pozn.red.), môžeme sa však tešiť na vysokú obnovovaciu frekvenciu, ktorá by mohla byť na úrovni dokonca 144Hz.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mi Pad 5 špecifikácie

Leaker ďalej uviedol, že Mi Pad 5 by mal získať čipset z dieľne Qualcomm, išlo by o Snapdragon z radu 8xx. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o vlajkový Snapdragon 870, ktorý je vylepšenou verziou minuloročného 865+. Nepotvrdené leaky tiež informujú napríklad o 480Hz touch sampling rate a špekuluje sa tiež i o 10000mAh batérii. Tá by mala byť napájaná vraj až 50W nabíjaním.

Ak by boli tieto informácie pravdivé, Mi Pad 5 by mohol konkurovať nielen najlepším tabletom, ale i tým najvýkonnejším smartfónom na trhu. Nakoniec by sme radi dodali, že zatiaľ avizovaná kamera nebude nejakým tvorcom kvalitných fotiek. Hlavný snímač by mal mať len 20 mpx, ktorému bude sekundovať 13 mpx ultraširoký snímač. Staršie rendery nám tiež odhaľujú dizajn, ktorý sa nápadne podobá na Mi 11.

Mi Pad 5
Zdroj: Gizmochina.com

Kúpili by ste si alebo vlastníte v dnešnej dobe tablet? Alebo vám dokonale stačia veľké displeje smartfónov? Dajte nám vedieť v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre