Xiaomi Mi MIX Fold, Huawei Mate X2, Samsung Galaxy Z Fold2: Ktorý vybrať?

Premýšľate nad skladateľným smartfónom? Pozrite sa na naše porovnanie Xiaomi Mi MIX Fold, Huawei Mate X2 a Samsung Galaxy Z Fold2!

Mi MIX Fold Huawei Mate X2 Samsung Galaxy Z Fold2
Zdroj: Vosveteit

Skladateľné smartfóny sa nám vyrábajú čoraz viac a len nedávno na ich trh vstúpilo Xiaomi so svojím modelom Mi MIX Fold. Doteraz sme skladateľné smartfóny mohli vidieť najmä u veľkých hráčov, akými sú Samsung a Huawei, ktorí vydali už niekoľkú generáciu svojich skladateľných smartfónov. Premýšľate nad výberom niektorého z nich? Či ste len zvedaví, ktorý z týchto výrobcov priniesol najlepšiu „skladačku“? Pozrite sa na naše porovnanie modelov Mi MIX Fold, Huawei Mate X2 a Samsung Galaxy Z Fold2!

Výkon a systém

Čo sa týka výkonu každý smartfón prichádza s iným čipsetom. Zatiaľ čo novinka od Xiaomi prináša najnovší Snapdragon 888, Huawei priniesol riešenie v podobe Kirin 9000, ktorý bude do budúcnosti pravdepodobne po novom vyrábať spoločnosť Samsung. Samsung si so svojím modelom zo septembra 2020 vyslúžil Snapdragon 865+.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Operačný systém v prípade týchto troch smartfónov sa tiež mierne líši. Môže za to najmä Huawei, ktorý priniesol Android 10 bez mobilných služieb Google s nadstavbou EMUI 11. Niežeby Huawei nechcel Mobilné služby Google, ale v dôsledku sankcií ich nemôže aktívne používať. Na druhú stranu bude model Mate X2 prvým modelom s novým systémom Harmony OS, ktorým sa úplne odpúta od Google. Rovnako však treba povedať, že samotná aktualizácia nebude povinnou a smartfón bude možné používať s Mobilnými službami Huawei. U Samsungu a Xiaomi to tak zložité nie je. Oba modely v súčasnosti ponúkajú najnovší Android 11. U Samsungu už tradične môžeme vidieť nadstavbu OneUI 3.1 a Mi MIX Fold sa pýši nadstavbou MIUI 12.

Displej

Zdá sa, že výrobcovia konečne našli ideálny spôsob skladania smartfónov a výsledkom je displej podobný knihe, ktorý prevzali všetky 3 modely. Mi MIX Fold priniesol 8,01″ rozložený 60Hz AMOLED displej s pomerom strán 4:3. Zložený smartfón má 6,52″ s pomerom strán 27:9 a ide o 90Hz AMOLED. Xiaomi sa tiež pýši ultratenkými rámikmi, ktoré zaručujú menšiu veľkosť smartfónu.

Huawei siahol po 8″ 90Hz OLED paneli, ktorý v zloženom stave ponúka 6,45″ a rovnakú obnovovaciu frekvenciu. V porovnaní so Xiaomi, Huawei prináša ešte tenšie rámiky.

Samsung v oblasti displeja vyšiel ako víťaz. Nielenže ponúka 120Hz obnovovaciu frekvenciu pre oba displeje, môže sa pochváliť najtenšími rámikmi zo všetkých troch modelov. Veľkosť displeja má 7,6″ v rozloženom stave, 6,23″ v zloženom. Nižšie na snímkach sa môžete pozrieť na všetky 3 modely v poradí Xiaomi, Huawei a Samsung.

Kamera

Čo sa týka kamery, Mi MIX Fold priniesol zostavu troch snímačov. Hlavný snímač prinesol 108mpx a dopĺňa ho 8mpx telefoto+makro a 13mpx ultraširoký snímač. Novinka od Xiaomi zvláda video v 8K kvalite pri 30fps a za 20mpx selfie snímač sa hanbiť tiež nebudete.

Huawei je povestný svojimi fotomobilmi a inak tomu nie je ani tu. Optika od spoločnosti Leica, 4 snímače v zložení 50+12+8+16mpx nemajú chybu, video je však možné natáčať „len“ v 4K kvalite pri 60fps. Selfie snímač má 16mpx.

Samsung má svoje výhody i nevýhody a jednou z nevýhod je i kamera. Tá priniesla len tri 12mpx snímače, ktoré zvládajú 4K video pri 60fps. Selfie snímač má taktiež len 10mpx. Druhým dychom treba povedať, že nie je to vždy len o megapixeloch. V tomto prípade je však 12-megapixelov vcelku málo vzhľadom na to, že snímač nie je schopným zachytiť toľko detailov.

Výbava a cena

Ako prvý smartfón si rozoberieme Mi MIX Fold. Ten ponúka 5020mAh batériu so 67W nabíjaním, stereoreproduktory v spolupráci s Harman Kardon i NFC pre bezkontaktné platby. Základná verzia s pamäťou 12+256GB je možné zakúpiť už za 1300€ a i keď ide o čínsku verziu, plne podporuje naše pásma. Rovnako treba povedať, že globálna dostupnosť zariadenia nie je zatiaľ známou.

Huawei Mate X2 sa pýši 4500mAh batériou s 55W nabíjaním. Ponúka i stereoreproduktory, či NFC a ako jediný z má možnosť rozšírenia úložiska prostredníctvo nanoSD karty. Cena za základnú verziu 8+256GB by sa mala pohybovať na úrovni 2300€, čím sa stáva najdrahším modelom z trojice.

Samsung Galaxy Z Fold2 taktiež prináša 4500mAh batériu, avšak s len 25W nabíjaním. Nechýbajú stereoreproduktory, či podpora NFC. Cena za základnú verziu 12+256GB sa u nás pohybuje na úrovni okolo 1600€, je teda zlatou strednou cestou.

Z nášho porovnávania vás necháme spraviť si vlastný záver. Ak si však potrpíte na kvalitnej fotografii, je pre vás práve Xiaomi. O najlepší displej sa postaral Samsung a ak by ste náhodou mali chuť vyskúšať vlastný systém od Huawei, Mate X2 ho bude mať medzi prvými.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre