SpravodajstvoXiaomi

Spoločnosť Xiaomi by mohla do Európy priniesť 5G verziu smartfónu Mi Mix 3 už začiatkom budúceho roku

Všetci dobrevieme, že internet zažíva v posledných rokoch rozkvet ako nikdy predtým. Dnesčo nie je „online“ ako keby ani neexistovalo. Dobre to vedia aj výrobcovia smartfónov.

Už dlhšie sa špekulovalo o tom, že spoločnosť Xiaomi prinesie 5G smartfón. Predpokladalo sa, že sa tak stane pri predstavení aktuálnej vlajkovej lode Mi Mix 3. Nestalo sa tak. Na druhej strane všetko by sa mohlo čoskoro zmeniť. Technologický gigant Xiaomi totiž niekoľko dní dozadu ukázal verziu smartfónu Mi Mix 3 s podporou technológie 5G sietí. Zároveň tiež demonštrovala rýchlosť surfovanie po webe a streamovanievidea pomocou siete 5G.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi Mix 3 s 5 podporou 2
Zdroj: Tlačová správa (Mi blog)

Verzia smartfónus 5G beží na procesore Qualcomm Snapdragon 855 doplneným o modem X505G, ktorého maximálna prenosová rýchlosť je 2Gbps.

Spoločnosť Xiaomi na prinesení 5G technológie pracuje už od roku 2016 kedy sa stala partnerom najväčšieho čínskeho operátora Chine Mobile. Podľa najnovších informácií, zverejnených na blogu Mi by smartfón s podporou by 5G mal prísť na trh už začiatkom budúceho roka. Dostupný by mal byť v Európe.  

Zdroj: Mi blog

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close