Xiaomi Mi Band 6 je na svete. Oplatí sa spraviť upgrade?

Najočakávanejší fitness náramok tohto roka je predstavený. Čo ponúka?

Xiaomi Mi Band 6 predstaveny
Zdroj: Xiaomi

Fitness náramky Mi Band vo všeobecnosti patria medzi populárnu nositeľnú elektroniku. Rok čo rok, Xiaomi postupne posúva hranice s produktami z tejto produktovej línie dopredu. Podarilo sa to spoločnosti aj v tomto roku? Posúďte sami.

Xiaomi Mi Band 6 je predstavený

Xiaomi Mi Band 6 podľa očakávania priniesol AMOLED panel. Ten je veľký 1,56“, ktorý mimochodom narástol z 1,1“, čo predstavuje približne 50% nárast. Rovnako treba dodať, že hoci zobrazovacia plocha displeja narástla, tak veľkosť ako taká zostala zachovaná. Rozlíšenie displeja je 152 × 486, čo predstavuje 326 ppi. Svietivosť displeja dosahuje 450-nitov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi Band 6_predstaveny
Zdroj: Xiaomi

Čo sa týka noviniek, tak tých Xiaomi prinieslo hneď niekoľko. Tak ako bolo niekoľko dní dozadu iniciované, tak nový Fitness náramok sa môže pochváliť funkciou monitorovania kyslíka v krvi (Sp02). Rovnako sa náramok môže pochváliť detekciou športovej aktivity. Konkrétne hovoríme o automatickej detekcii pre 6-rôznych športov. Čo sa týka však možnosti sledovania športovej aktivity ako takej, tak náramok umožňuje sledovanie viac ako 30 aktivít. 

Samozrejme, Mi Band 6 je schopným merať aj srdcový tep, či na diaľku ovládať fotoaparát a zobrazovať upozornenia. Rovnako sa môže pochváliť aj funkciami podporujúcimi dychové cvičenia, meranie úrovne stresu, sledovanie menštruačného cyklu a systém hodnotenia aktivity PAI. Bohužiaľ však, GPS v náramku nenájdeme, hoci sa o ňom dosť špekulovalo. Ide o obrovské sklamanie vzhľadom na to, že viacero leakerov hovorilo, že funkcia GPS bude prítomnou. Nestalo sa tak. Rovnako chýba aj funkcia automatických odpovedí na správy. Poteší však aspoň 14-dňová výdrž batérie pričom náramok disponuje aj funkciou, ktorá, dokáže predĺžiť dobu fungovania až po dobu 90-dní. Tu však dôjde k razantnému okresaniu jednotlivých funkcií.  Batéria má veľkosť 125 mAh a nabíja sa rovnako, ako predošlá generácia. Teda pomocou špeciálneho magnetického spojenia.

Xiaomi Mi Band 6_nabijanie
Zdroj: Xiaomi

Mi Band 6 bude dostupný v dvoch prevedeniach, s a bez NFC. Stáť by mal približne 30€, resp. 36€. Tu však treba povedať, že hovoríme o cene pre čínsky región.

Via xmobile

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre