Xiaomi Mi 11 Ultra sa objavil v prvých slovenských obchodoch. Čo stojí?

Na Slovensku si v porovnaní s cenou smartfónu v Číne priplatíme.

Xiaomi Mi 11 Ultra_uvodny obrazok (1)
Zdroj: YouTube (Canoopsy)

Xiaomi Mi 11 Ultra je aktuálne najvýkonnejším smartfónom z kuchyne spoločnosti Xiaomi. Spoločnosť zariadenie predstavila 29. marca po boku smartfónu Mi 11 Pro. Pôvodne, verzia Ultra mala byť dostupnou len v domácej Číne. Xiaomi zariadenia však prinieslo neskôr aj na globálny trh a najnovšie sa dostáva aj k nám.

Mi 11 Ultra viac menej ponúka to najlepšie, čo môžeme dnes v smartfónoch nájsť. Teda procesor Snapdragon 888, AMOLED displej E4 od Samsungu s vysokou zobrazovacou frekvenciou 120Hz, špičkový kamerový modul s hlavným snímačom ISOCELL GN2, či veľkú 5000mAh batériu, ktorú je možné nabiť pomocou technológie rýchlo nabíjania pri výkone 67W a to, či už prostredníctvom káblu, tak aj prostredníctvom bezdrôtového nabíjania. Čerešničkou na torte je zadný displej, ktorý sa nachádza vedľa kamerových snímačov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi 11 Ultra
Zdroj: YouTube (ami Tech Tips)

Xiaomi Mi 11 Ultra ponúkajú na Slovensku prvé e-shopy

Cenovka smartfónu v domácej Číne v čase predstavenia zariadenia začínala po prepočte na úrovni približne 770€ pričom za ten najviac vybavený model, záujemcovia v Číne zaplatili okolo 900€. Samozrejme, vzhľadom na cenu zariadenia a parametre, po smartfóne Mi 11 Ultra sa doslova zaprášilo. Xiaomi už 2. apríla hlásilo, že za prvú minútu predaja zaznamenali tržby vo výške 128,85 milióna dolárov.

Čo stojí smartfón v našom regióne? Nuž, cena je vyššou, pričom nejde o kozmetickú zmenu. Prvé e-shopy začali listovať smartfón len niekoľko dní dozadu pričom jeho cena je rovných 1399€. Aktuálne ho podľa serveru Heureka.sk ponúkajú e-shopy MobileOnline, TPD, MP3, Programingshop, DATACOMP a slovenský Mi Store. Cena naprieč všetkými e-shopmi je rovnakou pričom ide o verziu s 12GB RAM a 256GB úložným priestorom.

Xiaomi Mi 11 Ultra_cena v slovenskych eshopoch_2
Zdroj: Vosveteit/Printscreen Heureka.sk

Hoci sa dalo očakávať, že cena bude o niečo vyššou, ako v prípade domácej Číny vzhľadom na dovozné náklady vrátane DPH, tak „príplatok“ v podobe ~500€, je vcelku veľkým.  Podarí sa podľa vás smartfónu uspieť?

V každom prípade, pozeráte sa niekto po tomto smartfóne? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch ako aj názor na cenu zariadenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre