Xiaomi Mi 10S: Dostane sa tento žiadaný smartfón na globálny trh?

Xiaomi Mi 10S sa objavil v certifikácii od Google a zdá sa, že jeho globálny príchod sa blíži. Čím model prekvapí európskych zákazníkov?

Mi 10S
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi len nedávno predstavilo svoj vylepšený vlajkový model z minulého roku, Xiaomi Mi 10S. Okamžite vyvolal veľký ošiaľ vďaka svojej výbave za nízku cenu a mnohí sa začali pýtať, či sa im oplatí kúpa nového Xiaomi Mi 11, keď Mi 10S ponúka dostačujúcu výbavu za oveľa nižšiu cenu. Smartfón sa zatiaľ však nedostal na náš globálny trh, avšak portál Gizmochina informuje o jeho prítomnosti v Google Play Console.

Google Play Console

Akonáhle sa smartfón objaví v Google Play Console, je takmer jasné, že smartfón príde na globálny trh. Smartfóny tuto certifikované môžu využívať Google služby a aplikácie a v Číne nie je ich výskyt samozrejmosťou. Certifikácia Xiaomi Mi 10S teda značí skorý príchod ku nám na trh, ale jeho parametre známe z tohto zoznamu sú veľkým prekvapením. Smartfón už poznáme z čínskeho predstavovania a jeho parametre sme už spomínali v tomto porovnaní so základnou Mi 10. Podľa Google Play Console však smartfón nepríde s čipsetom Snapdragon 870, ale s čipsetom s kódom SM8350, ktorý patrí novému Snapdragon 888 použitom napríklad v novej Mi 11.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem iného ukazuje i prítomnosť operačného systému Android 11, či 8GB RAM pamäte. Tieto informácie sú však už známe z čínskeho modelu a medzi smartfónmi neočakávame iné zmeny. Označenie čipsetu nás mierne zmiatlo, no ak by Xiaomi Mi 10S priniesol čipset Snapdragon 888 na náš trh s rovnako nízkou cenou, model Xiaomi Mi 11 by stratil na svojej atraktivite.

Xiaomi Mi 10S

Model Mi 10S priniesol už spomínaný čipset Snapdragon 870, 90Hz AMOLED displej a tiež 108mpx quad kameru rovnako ako v predošlom modeli Mi 10. Ponúkne i lineárne umiestnené duálne reproduktory v spolupráci s Harman Kardon. Zmenou si prešiel i dizajn, ktorý u novej Mi 10S poznáme už z modelu Mi 10 Ultra. Batéria sa drží na úrovni 4780mAh a model ponúkne 33W rýchlonabíjanie. Dostupnosť na globálnom trhu veľmi poteší a zvlášť, keby mal smartfón priniesť ešte lepší čipset od spoločnosti Qualcomm. Zdá sa, že Xiaomi je späť „na koni“ a plánuje sa vrátiť do svojich starých koľají v pomere výkon/cena.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre