Xiaomi Mi 10: Poznáme oficiálny termín európskej premiéry

Európska premiéra Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro bude 27. marca. Inými slovami, spustenie predaja smartfónov môžeme očakávať v prvej polovici apríla.

Xiaomi Mi 10 Pro
Zdroj: Youtube (808)

Spoločnosť Xiaomi 13. februára oficiálne predstavila novú produktovú líniu smartfónov Mi 10 pre čínsky región. Ide o najvýkonnejšie, a zároveň aj najdrahšie zariadenia z kuchyne čínskeho výrobcu smartfónov. Európska premiéra sa mala konať počas MWC 2020, tá bola však bohužiaľ zrušená. Dôvodom boli obavy zo šíriaceho sa koronavírusu naprieč viacerými regiónmi sveta.

Ostatné regióny sveta, tak zostali bez dostupnosti tohtoročných vlajkových smartfónov od Xiaomi. To by sa však už malo čoskoro zmeniť. Spoločnosť prostredníctvom svojho Twitter účtu oznámila, že 27. marca predstaví radu nových produktov. Ako môžete vidieť nižšie, tak Xiaomi v rámci reklamného plagátu zdieľa číslo „10“, čím odkazuje na  produktovú líniu smartfónov Mi 10.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem vyššie spomínaných smartfónov Mi 10 a Mi 10 Pro, fanúšikovia spoločnosti sa môžu tešiť aj na predstavenie ďalšieho zariadenia.  Dôvodom je, že dcérska spoločnosť Xiaomi,  Redmi,  sa  chystá predstaviť  novú produktovú líniu smartfónov Redmi Note 9. Malo by sa tak stať 12. marca, teda v najbližší štvrtok.

Len pre zaujímavosť, nedávno sme Vám priniesli správy, v ktorých sme rozoberali náklady spoločnosti spojené s výrobou smartfónu Mi 10 vo verzii 12GB/256GB. Podľa zverejnených informácií, hrubé výrobné náklady sú približne 440$. Spoločnosť zariadenia na čínskom trhu ponúka približne za 500$. Dnes by bolo predčasné hovoriť o európskej cene, môžeme však očakávať o niečo vyššiu cenu s „európskou prirážkou“ v podobe dovozných nákladov, ako sú CLO či DPH.

Mimochodom, v súčasnosti sa Xiaomi Mi 10 v Pro verzii delí spolu so smartfónom Oppo Find X2 Pro o titul najlepšie fotomobilu na trhu. V rámci testovania odbornej poroty DXOMARK, smartfón dosiahol 124 bodov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre