SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi má v pláne predstaviť ďalšie smartfóny. Poháňané budú procesorom Snapdragon 870

Snapdragon 870 je čipsetom pre dostupné vlajkové lode a preto nie je prekvapením, že Xiaomi ho chce umiestniť hneď v niekoľkých modeloch.

Tento rok sme boli svedkami hneď niekoľkých smartfónov s prémiovým, avšak dostupnejším čipsetom z dielne Qualcomm. Ide o čipset Snapdragon 870, ktorý je prerábkou pôvodného vlajkového čipsetu z minulého rok, Snapdragon 865+. Veľké plány s týmto čipsetom má najmä Xiaomi, ktoré je známe svojou snahou priniesť smartfóny čo najlacnejšie a dostupné pre všetky kategórie zákazníkov. Preto poteší i informácia z portálu Gizmochina.com, tento rok sa dočkáme ešte troch zariadení s týmto prémiovým čipsetom.

Smartfóny od Xiaomi

Niekoľkých smartfónov s čipsetom Snapdragon 870 sme sa tento rok už dočkali. Prvým spomínaným smartfónom je vynovená vlajková loď z minulého roku, ktorá bola uvedená pod názvom Mi 10S. S-kový model priniesol nielen nový čipset, ale i lineárne umiestnené duálne reproduktory vyrobené v spolupráci s Harman Kardon. Dizajn si prevzal z minuloročnej Mi 10 Ultra, ktorá nie je dostupná na globálnom trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Druhým modelom so spomínaným čipsetom je Redmi K40, resp. Poco F3 na globálnom trhu. Predstavený bol len nedávno, no hneď zaujal mnohých najmä pre svoju nízku cenu a prémiový 120Hz AMOLED displej. Poco F3 toho ponúka naozaj mnoho a zásluhu má na tom i spomínaný Snapdragon 870. Keď vezmeme do úvahy tieto dva modely, ďalšie dostupné skoro-vlajkové lode by sme naozaj uvítali.

Snapdragon 870

Ako sme už v úvode spomínali, Snapdragon 870 je len pretaktovaným čipsetom z minulého roku. Čipset je vyrobený 7nm technológiou, čím sa odlišuje od vrcholného Snapdragonu 888, ktorý smartfónom trochu pridáva na cene. Oproti pôvodnému Snapdragonu 865+ sa líši teda taktom, ktorý z  3.1GHz prešiel na 3.2Ghz. Nejde o veľkú zmenu, avšak smartfóny s ním sa bezpochýb môžu nazývať zabijakmi vlajkových lodí, pretože ponúkajú vysoký výkon za takmer ľudovú cenu.

Xiaomi nie je jediným výrobcom, ktorý siaha po tejto pretaktovanej novinke, Snapdragon 870 môžeme nájsť i u gigantov ako je Motorola, Oppo či IQOO.

Plánujete kúpu takéhoto smartfónu či radšej siahnete po pravej vlajkovej lodi so Snapdragonom 888? Dajte nám vedieť do komentára!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close