Xiaomi konečne pracuje na odstránení dvoch problémov nadstavby MIUI: Evidujete ich aj vy?

Nadstavba MIUI má už v najbližšej aktualizácií prísť o niekoľko problémov ľahšia. Miznúce aplikácie ani nadmerné vybíjanie nás už nepotrápia.

MIUI 12.5_aktualizacia ako nainstalovat
Zdroj: YouTube (Technolobe)

Ak vlastníte smartfón od Xiaomi, Redmi či Poco, určite vás neobišiel jeden problém, ktorý sa týka nadstavby MIUI 12, resp. 12.5. Majitelia týchto smartfónov sa stretávajú s občasným zmiznutím aplikácií z domovskej obrazovky, no ako keby toto nestačilo, smartfóny od Redmi skľučuje ešte iný problém. Portál Piunikaweb.com nás však informuje o odstránení oboch nepríjemností, ktoré sa v nadstavbe objavovali. Registrujete niektorý z nich vo svojom smartfóne aj vy? Tak teraz pozorne sledujte!

Ikony miznúce z domovskej obrazovky budú minulosťou

Prvým spomínaným problémom sú ikony náhodne miznúce z domovskej obrazovky. Konkrétne sa rozprávame o aplikáciách, ktoré sú uložené v spodnej lište domovskej obrazovky. Smartfóny bežiace na nadstavbe MIUI 12 a novšej registrovali ich občasné zmiznutie, čo sa dalo vyriešiť jednoducho otvorením akejkoľvek aplikácie či menu s poslednými otvorenými. Stále to však bolo otravné a nepríjemné riešiť stále dookola.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak vás teda tento problém nadstavby MIUI otravoval, poteší vás informácia, že developerský tím MIUI je už o tomto probléme upovedomený a pracuje na jeho odstránení. Riešenie by malo prísť do smartfónov už v najbližšej aktualizácii.

Riešenia sa dočká i batéria v sérii Redmi Note 10

Druhým závažným problémom nadstavby MIUI je rýchlo vybíjajúca sa batéria modelov zo série Redmi Note 10. Tento problém sa objavil najprv u modelu s prívlastkom Pro, no teraz hlásia problémy i majitelia základného modelu zo série. Majitelia smartfónu však boli prostredníctvom fóra Mi Community ubezpečení, že na riešení sa už pracuje.

Táto nepríjemnosť s batériou sa prejavovala nadmerným vybíjaním, ktoré prebiehalo i v čase nečinnosti smartfónu. Povedzme si úprimne, prísť o 20% batérie počas noci nie je zrovna potešujúcim, a preto sa tešíme, že majitelia týchto modelov si konečne vydýchnu. Tento problém sa však vyskytoval zrejme len vo verzii nadstavby MIUI 12.5.

Registrovali ste niektorý z problémov nadstavby od Xiaomi i vy? A na akej verzii nadstavby v súčasnosti bežíte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre