SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi konečne pracuje na odstránení dvoch problémov nadstavby MIUI: Evidujete ich aj vy?

Nadstavba MIUI má už v najbližšej aktualizácií prísť o niekoľko problémov ľahšia. Miznúce aplikácie ani nadmerné vybíjanie nás už nepotrápia.

Ak vlastníte smartfón od Xiaomi, Redmi či Poco, určite vás neobišiel jeden problém, ktorý sa týka nadstavby MIUI 12, resp. 12.5. Majitelia týchto smartfónov sa stretávajú s občasným zmiznutím aplikácií z domovskej obrazovky, no ako keby toto nestačilo, smartfóny od Redmi skľučuje ešte iný problém. Portál Piunikaweb.com nás však informuje o odstránení oboch nepríjemností, ktoré sa v nadstavbe objavovali. Registrujete niektorý z nich vo svojom smartfóne aj vy? Tak teraz pozorne sledujte!

Ikony miznúce z domovskej obrazovky budú minulosťou

Prvým spomínaným problémom sú ikony náhodne miznúce z domovskej obrazovky. Konkrétne sa rozprávame o aplikáciách, ktoré sú uložené v spodnej lište domovskej obrazovky. Smartfóny bežiace na nadstavbe MIUI 12 a novšej registrovali ich občasné zmiznutie, čo sa dalo vyriešiť jednoducho otvorením akejkoľvek aplikácie či menu s poslednými otvorenými. Stále to však bolo otravné a nepríjemné riešiť stále dookola.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak vás teda tento problém nadstavby MIUI otravoval, poteší vás informácia, že developerský tím MIUI je už o tomto probléme upovedomený a pracuje na jeho odstránení. Riešenie by malo prísť do smartfónov už v najbližšej aktualizácii.

Riešenia sa dočká i batéria v sérii Redmi Note 10

Druhým závažným problémom nadstavby MIUI je rýchlo vybíjajúca sa batéria modelov zo série Redmi Note 10. Tento problém sa objavil najprv u modelu s prívlastkom Pro, no teraz hlásia problémy i majitelia základného modelu zo série. Majitelia smartfónu však boli prostredníctvom fóra Mi Community ubezpečení, že na riešení sa už pracuje.

Táto nepríjemnosť s batériou sa prejavovala nadmerným vybíjaním, ktoré prebiehalo i v čase nečinnosti smartfónu. Povedzme si úprimne, prísť o 20% batérie počas noci nie je zrovna potešujúcim, a preto sa tešíme, že majitelia týchto modelov si konečne vydýchnu. Tento problém sa však vyskytoval zrejme len vo verzii nadstavby MIUI 12.5.

Registrovali ste niektorý z problémov nadstavby od Xiaomi i vy? A na akej verzii nadstavby v súčasnosti bežíte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close