APLIKÁCIE A HRY​​Xbox

Xbox Smartglass – jedinečné ovládanie Xboxu telefónom

Neoddeliteľnou  súčasťou portfólia Microsoftu a zanedlho aj unifikovaného Windows 10 sú už dlho herné konzoly Xbox. A Microsoft ako jeden z lídrov herného, ale v prvom rade softwarového priemyslu vydal aplikácie Smartglass na ovládanie a spoluprácu s konzolami Xbox 360 a Xbox One. Tieto aplikácie sú už v obchode nejakú tú dobu a hlavne novšia z dvoch, Xbox One Smartglass je často aktualizovaná a obohacovaná o nové funkcie.

Staršia appka  Xbox 360 Smartglass vás po prihlásení privíta v jednoduchom menu s naposledy hranou hrou, možnosťou zapnúť ovládanie na diaľku a s podobnými hrami, ktoré Vás môžu zaujať. Discover sekcia ponúka náhľad na aktuálne najpopulárnejšie hry a Bing ponúka vyhladávanie hier a iného mediálneho obsahu. Samotné ovládanie sa uskutočňuje cez vydarenú ovládaciu schému na displeji mobilu a dokáže ovládať všetky menu a väčšinu aplikácií ako napr. YouTube alebo Internet Explorer. Nie mnoho hier však ponúka doplnkové miniaplikácie ktoré otvárajú nové možnosti v hre. Je to šikovná pomôcka najmä pri prehliadaní internetu kde obrazovku mobilu používate ako bezdrôtový touch pad a môžete cez neho zadávať aj internetové adresy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktuálne je však všetka pozornosť vývojárov upriamená na novšiu aplikáciu Xbox One Smartglass, ktorá spolupracuje s rovnomennou najnovšou konzolou od Microsoftu. Tu je aplikácia oveľa prepracovanejšia a na základnej stránke ponúka prístup k naposledy otvoreným aplikáciam  na konzole. Dole je stena noviniek vašich priateľov na štýl Facebooku. V menu môžete prezerať profily priateľov, aktívnych priateľov, kupovať hry, posielať si správy a omnoho viacej vrátane sledovania úspechov v jednotlivých hrách. Obsahuje aj vylepšenú schému na ovládanie konzoly dotykom a dokáže celkom to isté ako jej staršia verzia na Xbox 360. Tento spôsob prepojenia je naozaj unikátny a praktický, keď si chcete pozrieť novinky vašich spoluhráčov bez zapnutia vášho zariadenia.

Obe aplikácie nájdete v Obchode na Windows Phone 8 a 8.1 samozrejme zadarmo. Ak vlastníte konzolu Xbox tak je to ten najlepší spôsob ako si uľahčiť jeho ovládanie Vašim smartfónom s Windows.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close