SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Windows Phonu sa v Indii nedarí. Pozrite si trhový podiel jednotlivých OS

Tento roka pre Window Mobile zariadenie nie je žiadne „terno“, dokazujú to nie len už dávnejšie prezentované čísla pochádzajúce z Gartneru, ktoré hovoria o poklese záujmu o Windows Phone zariadenia po či už v EÚ alebo v USA (hoci na druhej strane v Číne WP mierne rástol). Dnes sa do obehu dostali ďalšie informácie od Strategic Analytics, ktoré prezrádzajú ako sa darí s mobilnými zariadeniami spoločnosti Microsoft v Indii, a nie len im na jednom z najväčších trhov na svete.

Trhový podiel jednotlivých OS v Indii

trhovy podiel windowsu 10

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako v tabuľke vyššie môžete vidieť nie je to žiadna „sláva“, ba naopak môžeme hovoriť o poriadnom výprasku zo strany Android zariadení, ktorý mimochodom dostali aj iPhony od Apple.  Z tabuľky je možné vyčítať, že jedine komu sa darilo bol Android, ktorý rástol 90.0 % trhového podielu na 97.1%, čo sa samozrejme odzrkadlilo na podieloch ostatných konkurentoch.  Apple zaznamenal pokles z 4.5 % podielu trhu na 2.4 % podieľ a čo sa týka ostatných OS (medzi ktoré patrí aj Windows) tak je zjavné, že zaznamenali najväčší pokles a to o rovných 5 % na 0.5 % bodu.

Čísla bohužiaľ nie sú ani moc prekvapivé vzhľadom na to, že za minulý kvartál Microsoft zaznamenal pokles tržieb pochádzajúcich z mobilných zariadení o 71 %, hoci na druhej strane podľa vyhlásení Microsoft práve od indického trhu očakával úplne iné výsledky, ktoré však bohužiaľ nedosiahol.

Kde robí podľa vás Microsoft chyby, že zastúpenie ich zariadení a OS tak prudko klesá? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close