ANDROIDSpravodajstvoWindows

Windows 11 na zariadení s Androidom 11? Šikovným programátorom sa podaril ďalší husársky kúsok

Bývalý vlajkonosič OnePlus 6T dostáva aktualizáciu na Android 11. V tom istom čase sa ju zároveň podarilo spustiť aj s novým Windowsom 11.

U nás stále stále nie tak známy výrobca smartfónov OnePlus sa môže pýšiť ďalším svetovým úspechom, ktorý nemá obdobu. Jeho staršia vlajková loď s označením OnePlus 6T totižto po dlhej dobe získava aktualizáciu na aktuálne najnovší Android 11, čo by nebolo nič prelomové. Táto aktualizácia však z neho robí doposiaľ unikátny smartfón a to z jedného prostého dôvodu. Tesne pred vydaním tejto aktualizácie sa totižto na tomto zariadení podarilo spustiť aj nový Windows 11 od Microsoftu. Už viac ako 3 roky stará vlajková loď sa tak stala jediným zariadením svojho druhu na svete, informuje zahraničný portál Gizchina.com odvolávajúci sa na čínske zdroje.

Ďalší husársky kúsok šikovných programátorov

oneplus 6t android 11 a windows 11
Zdroj: Gizchina.com

Smartfón OnePlus 6T sa stáva nie len prvým zariadením schopným spustiť nový Windows 11 a Android 11 zároveň, ale aj prvým Android zariadením, ktoré úspešne rozbehlo Windows 11. Doposiaľ bol medializovaný iba úspech programátora s menom Gustave Monce, ktorému sa podarilo rozbehať Windows 11 na staručkej Lumii 950XL. Keďže sa jedná o zariadenie pôvodne vybavené mobilným Windowsom 10, môžeme očakávať, že spustenie nového Windowsu na tomto zariadení bolo o čosi jednoduchšie, ako v prípade smartfónu s operačným systémom Android.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pochopiteľne, funkčnosť starších smartfónov s operačným systémom Windows 11 je viac menej lotériou. Stále sú medzi nami šikovní programátori, ktorým sa určite podarí rozbehať takmer všetky potrebné funkcionality mobilných zariadení. To však nemení nič na tom, že použiteľnosť takýchto zariadení je viac menej nulová a ide iba o akúsi zábavku, ktorú možno považovať za akýsi husársky kúsok.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close