Windows 10X príde s moderným režimom Standby. Dostupný by mal byť aj v bežnej verzii Windowsu 10

Microsoft do Windows 10 a Windows 10X zavedie funkciu Standby

Windows 10X_nahlad
Zdroj: windowslatest.com

Microsoft už dlhšiu dobu pracuje na novej verzii operačného systému Windows 10X, ktorá mala byť predstavená ešte v priebehu tohto roka. Bohužiaľ sa tak nestalo a spoločnosť predstavenie tohto OS odsunula na neskôr. Na druhej strane treba povedať, že to neznamená, že Microsoft „spí“, ale aj naďalej aktívne pracuje na tejto verzii Windowsu. Začiatkom tohto mesiaca sa dokonca objavili informácie, že práce s Windows 10X už pomaly finišuje.

Moderný režim Standby

Portál windowslatest.com upozorňuje na plánovanú dostupnosť nového režimu Standby, ktorý by mal byť dostupným vo Windows 10X. Publikované náhľady zároveň odhaľujú, že tento režim nájdeme aj vo verzii Windows 10.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Windows 10 a 10X rezim stanby
Zdroj: docs.microsoft.com

Portál píše, že na zariadeniach s Windows 10X bude dostupný moderný režim Standby a fungovať bude obdobným spôsob, ako fungujú smartfóny. Napríklad operačný systém stiahne na pozadí vaše e-maily, načíta aktualizácie zo sociálnych sietí, aktualizuje obsah v progresívnych webových aplikáciách a podobne počas toho, ako bude v režime Standby.

„Režim Moderný pohotovostný režim (pozn. redakcie: Standby) zahŕňa celý scenár používania zariadenia od vypnutej až po zapnutú obrazovku. Jednotlivé segmenty vypnutia a spánku však tvoria časť celkovej relácie moderného pohotovostného režimu. Tieto rozličné stavy rozlišujú obdobia zastavenia aktivity softvéru od stavu dlhodobo nízkej spotreby energie. Z tohto dôvodu Microsoft konceptualizuje moderný spánok ako ekvivalent tradičného spánku S3 s ďalšou výhodou spočívajúcou v pravidelnom spúšťaní softvérových aktivít s pridanou hodnotou.“ píše Microsoft v publikovanej dokumentácii k spomínanej funkcionalite.

V súčasnosti väčšine Windows 10 zariadení počas nečinnosti prejde do režimu spánku, a nejakú dobu trvá, kým sa potom zobudia. Nový Standby režim by preto mohol ponúknuť zážitok „neustále pripojeného“ zariadenia, ktorý umožňuje aplikáciám pracovať na pozadí aj počas režimu spánku.

Okrem tohto nového režimu sa očakáva, že nový Windows 10X príde s viacerými vylepšeniami a novými funkciami vrátane nového správcu súborov. Zároveň treba dodať, že nový Windows má ponúknuť lepší zážitok pri práci so skladateľnými zariadeniami. Rovnako možno očakávať, že bude akousi „verziou“ mobilného operačného systému. Tiež treba povedať, že v súčasnosti Microsoft pracuje aj na projekte „Latte“, ktorého cieľom je prinesie Android aplikácií na platformu Windows. Inými slovami, Microsoft si pomaly, ale isto chystá pôdu na to, aby opäť vstúpil na trh mobilnými zariadeniami. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre