Spravodajstvo

Windows 10 TP je už takmer na 5 % zariadení

Posledné sledované štatistiky od reklamnej spoločnosti  AdDuplex, ktorá je najväčším poskytovateľom reklamy na zariadeniach s operačným systémom Windows dorazili výsledky pravidelného mesačného merania viacerých parametrov, z ktorých pre vás vyberáme zastúpenie jednotlivých operačných systémov Windows Phone a zastúpenie mobilných Windows Phone zariadení na trhu.

Prvý graf hovorí o zastúpení operačného systému Windows Phone na trhu, v rámci ktorého Windows 10 TP má 4.7 % používateľoch Windows telefónov, druhým najrozšírenejším systémom podľa očakávania je samozrejme Windows Phone 8.1 s 79 % zastúpením, ktorého nasleduje Windows Phone 8 s 10.1 % a Windows Phone 7.x s 6.1 % podielom na trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

adduplex-2015-09-01

Druhý graf znázorňuje zastúpenie jednotlivých zariadení na trhu (v USA), v rámci ktorých si výrazne polepšila Lumia 640, ktorej zastúpenie rapídne rastie od uvedenia na trh (dnes dosahuje zastúpenie Lumie 640 už 11.2% podiel na trhu). Zastúpenie ostatných smartphone-ov s operačným systémom Windows Phone si môžete pozrieť nižšie.

adduplex-2015-09-03

Aký mobilný telefón a aký operačným systém Windows Phone máte vy?

Zdroj: AdDuplex via Neowin.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close