Sponzorovaný obsahWindowsWindows 10 MobileZariadenia

TIP REDAKCIE | 50% zľava na Windows 10 tablet Chuwi Hi12

Tablety z hornej hranice nižšej vrstvy sa každoročne zlepšujú a v konkurenciischopnosti voči oveľa drahším modelom skáču míľovými krokmi. A odkedy už iba Samsung nevyrába exkluzívne 3:2 PLS panely pre Windows tablety, tak konkurencia ešte narastá. Predstavujeme vám Chuwi Hi12 multifunkčný tablet. Chuwi Hi12 je prvý tablet, ktorý má Surface Pro 3 obrazovku s pomerom strán 3:2, ktorá nie je od Samsungu.

Chuwi Hi12 Windows 10 tablet 1

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dizajn a kvalita Chuwi Hi12

Chuwi Hi12 tentoraz stavilo na kovový zad, čo hodnotíme veľmi pozitívne, keďže tabletu to dodáva solídny a prémiový vzhľad narozdiel od toho, keby bol ako zvyčajne vyrobený z plastu. My sme skúšali prevedenie matte šedej, ale tablet sa dá zohnať aj v zlatom prevedení.

Tablet má 12-palcov, takže je trošku väčší, čo sa ale dalo očakávať, keďže po pripojení klávesnice slúži aj ako notebook. Váži 839 gramov, čo sa môže zdať niekomu priťažké napríklad pri dlhšom pozeraní filmov. V takomto prípade odporúčame používať stojan alebo už spomenutú klávesnicu. Je škoda, že Hi12 nemá vbudované stojany, ako by to malo byť pri každom väčšom tablete pravidlom.

Tablet je široký 9.48mm, čo nie je tak veľa, ak zoberiete do úvahy veľkosť obrazovky a masívnu baterku 11000 mAh.

S konektivitou nebudete mať problém, na boku sa nachádzajú dva USB porty, jeden USB 3 port a jeden miniUSB port na nabíjanie.

Chuwi Hi12 Windows 10 tablet 2

Hardvér v Chuwi Hi12

Hi12 je poháňaná procesorom Intel Atomom X5 – Z8300, ktorý má 4 jadrá a beží na frekvencii 1,44 GHz. Vo vnútri nájdete taktiež už klasicky Intel HD grafický čip 8. generácie s frekvenciou 500 MHz, 4GB RAM a úložným priestorom 64GB s možnosťou rozšírenia pomocou MicroSD až na 64GB. Fotiť môžete pomocou zadnej 5 MPx kamery.

Chuwi Hi12 má jednu z najlepších batérii, aké sme videli. Už sme spomenuli, že má v sebe 11000 mAh baterku, ktorá nám pri šetriacej funkcii Intelu a pri hraní s 50% jasom vydržala až 8 hodín! Nabitie vypnutého tabletu trvá približne 4 hodiny a pri nabíjaní zapnutého tabletu, ktorý používate, to môže trvať až 6 hodín.

Teplota sa taktiež držala stabilne, aj po niekoľkých hodinách hrania neprekročila 77 stupňov, čo je veľmi solídne, keďže ostatné tablety s procesormi Z8300 kľudne vybehnú aj na 85 stupňov.

Chuwi Hi12 Windows 10 tablet 3

Verdikt pre Chuwi Hi12

S veľkou 12-palcovou obrazovkou bola radosť pracovať. Otváranie PDF, surfovanie na webe, upravovanie dokumentov a hranie hier bol pôžitok. Ak pripojíte klávesnicu alebo Xbox ovládač tak zážitok sa len prehĺbuje a Chuwi Hi12 vám posyktne tak funkciu plnohodnotného počítača. Dokonca aj pozeranie filmov bolo v poriadku aj napriek malým čiernym hraniciam na bokoch kvôli pomeru strán 3:2. Dva USB porty sú na tomto tablete veľmi praktické, keďže nemusíte nosiť rozvádzač z microUSB na USB ako pri ostatných tabletoch.

Keďže ide o tablet v nižšej cene, tak s Atomom X5 Z8300 musíte ísť do kompromisu a znížiť nastavenia hier, ak nechcete mať nižší počet snímok za sekundu. Treba spomenúť, že Hi12 váži vyše 800 gramov, a teda budete potrebovať stojan alebo klávesnicu, ktorá zároveň slúži ako stojan.

Čo nás ale najviac prekvapilo je naozaj veľká výdrž batérie. Pri maximalnom vyťažení nám vydržala až 8 hodín. Chuwi Hi12 vám vrelo odporúčame, ak máte nižší rozpočet a chcete schopný tablet, ktorý po pripojení klávesnice môžete používať ako plnohodnotný počítač.

Ak vás Chuwi Hi12 zaujal, tak v časovo obmedzenej ponuke ho môžete zohnať na Gearbest iba za 217 eur.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close