SpravodajstvoWindows

Windows 10 Cloud bude obmedzený zdrojom inštalácie aplikácií a nie ich typom

Windows 10 Cloud, je nový operačný systém, ktorý by mal byť masovo dostupný pre každého, bude totiž z veľkej pravdepodobnosti dostupný zadarmo. Samozrejme táto vymoženosť musela priniesť aj nejakú obeť, a mnohí ju kládli práve možnostiam inštalácie aplikácií a hier do zariadenia.

V skratke, boli dve skupiny expertov ktorí predpokladali, že na danom OS bude možné púšťať len UWP aplikácie a druhá skupina zase predpokladala, že do ňho nainštalujete len aplikácie z Windows obchodu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Internetový portál Windowscentral.com prišiel na kĺb oriešku v podobe spomínaného obmedzenia. Prišiel totiž s informáciami hovoriacimi o tom, že  na danom OS bude možné púšťať ľubovoľné aplikácie a hry, jediným obmedzením však bude to, že ich oficiálnou cestou ich nainštalujete len prostredníctvom obchodu Windows Store.

Microsoft týmto krokom pravdepodobne sleduje dve veci, masívnejší predaj zariadení s operačným systémom Windows na jednej strane, a na druhej strane lepšiu podporu Windows Store obchodu zo strany vývojárov. V každom prípade je dobré, že spoločnosť sprístupní najnovší operačný systém aj skupine ľudí, ktorí nehodlajú investovať nemalé peniaze do „softwaru“ a na druhej strane vzniká motivácia na strane vývojárov ako „plniť“ obchod aplikáciami a hrami.

Bude podľa vás táto politika viesť k úspechu?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close