SpravodajstvoWindows

Windows 10 Build 14342 – zoznam noviniek

Microsoft po tom čo vypustil kumulatívnu aktualizaciu pre Windows 10 a Windows 10 Mobile, tak včera vypustil aj nový Build 14342 pre používateľov programu Windows Insider. Poďme sa teraz spolu pozrieť na to čo prináša.

Windows 10 Build 14342 – zoznam noviniek

Microsoft oficiálne oznámil spôsob ako sa budú inštalovať rozšírenia pre internetový prehliadač Microsoft Edge. Po tom čo bolo potrebné každé rozšírenie stiahnuť a následne manuálne nainštalovať, tak by tento postup mal byť minulosťou. Totiž rozšírenia sa po novom budú dať stiahnuť priamo z Windows obchodu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tak isto Microsoft uvoľnil aj niekoľko rozšírení, ktoré je možné nainštalovať do internetového prehliadača, konkrétne reč je o AdBlock a Adblock Plus, Pin It Button, Mouse Gestures, Reddit Enhancement Suite, Microsoft Translator, a OneNote Web Clipper.

Ďalšou novinkou, ktorá sa týka prehliadača Microsoft Edge sú aj real-time notifikácie, ktorá  umožňujú posielať notifikácie priamo do Centra Akcií, samozrejme len s vašim povolením.

Skype UWP Preview Update: Aplikácia Skype UWP bude od dnešného dňa dostupná na stiahnutie cez Windows obchod. Pre mobilné zariadenia by aplikácia mala byť dostupná niekedy v júni.

Kozmetickej úpravy sa dočkala aj funkcionalita Windows Ink, kde k zmene došlo v ikonke v paneli úloh.

Aktualizácie sa ďalej dočkala aj vizualizácia pre kontrolu účtov, kde pribudla tmavá téma (vid. obrázok nižšie).

Stredným tlačidlom zrušíte notifikácie v Centre Akcií, ktoré doteraz viacerým z vás chýbalo.

Noviniek sa dočkal aj Feedbech Hub, v rámci ktorého pribudli návrhy kategórií pri zadávaní pripomienok.

Zdroj: Microsoft Blog

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close