Windows

Windows 10 April Update prichádza s ďalšou chybou. Spôsobená je zrejme antivírom Avast

Po niekoľkých správach o chybách v aktualizácii Windows 10 April Update, prinášame ďalšiu nepríjemnú informáciu. Na známom internetovom fóre Reddit sa len pred niekoľkými hodinami objavili správy o novej chybe, ktorá postihuje len vybrané Windows 10 zariadenia. Na týchto zariadeniach spôsobuje po aktualizovaní zmiznutie všetkých ikon z pracovnej plochy. Zmeny sú nevratné a jediným riešením je reinštalácia celého systému, alebo načítanie staršej zálohy z disku.

Celý proces sa dá zvrátiť už pri zapínaní systému

Po prvom načítavaní operačného systému sa na obrazovke (v prípade výskytu tejto chyby) objaví modré pozadie s 3 možnosťami – Windows Rollback, Windows 10 on Volume [x] a Windows 10 on Volume [x], pričom posledné dve možnosti sú úplne identické. V prípade, že kliknite na jednu z dvoch posledných možností, môžete sa rovno rozlúčiť so svojimi ikonami na pracovnej ploche a počítajte s prípadným načítavaním zo zálohy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Chybu spôsobujú nekompatibilné antivírusové programy

Aj keď zatiaľ nie je nič oficiálne potvrdené, chybu spôsobujú zrejme nekompatibilné antivírusové programy. Chyba sa najčastejšie vyskytuje v prípade, že sa na zariadení využíva antivírus Avast, no vyskytuje sa v niektorých prípadoch aj pri používaní Nortonu alebo AVG. Smutnou správou je, že aj v prípade aktualizácie týchto programov po nainštalovaní aktualizácie, sa vám stratené ikony nevrátia späť.

Momentálnym jediným riešením je načítanie systému zo zálohy, alebo úplná reinštalácia operačného systému Windows 10. Používateľom, ktorí využívajú tieto antivírusové programy a ešte nesiahli po aktualizácií určite neodporúčame, aby aktualizáciu v najbližších dňoch sťahovali. Lepším riešením bude, počkať si na ďalšiu opravnú aktualizáciu.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close