SpravodajstvoWindows

Microsoft konečne plánuje sprístupniť májovú aktualizáciu Windowsu 10 pre väčšinu používateľov

Obrovské množstvo nedostatkov a nepríjemných chýb je údajne minulosťou a aktualizácia je už vhodná pre takmer všetkých používateľov

Jedna z najproblémovejších aktualizácii operačného systému Windows 10 sa už čoskoro dostane aj medzi takmer všetkých používateľov, samozrejme, bez už niekoľkokrát spomínaných problémov, ktoré aktualizácia z mája 2020 spôsobovala. Väčšinu podstatných problémov údajne odstraňuje posledná kumulatívna aktualizácia per práve túto systémovú verziu.

Verzia Windows 10 2004 ide do „finále“

Spoločnosť Microsoft iba pred pár dňami oficiálne sprístupnila dôležitú kumulatívnu aktualizáciu s označením KB4568831, ktorá je určená práve pre spomínanú verziu Windows 10 2004, čiže pre systémovú verziu s aktualizáciou z mája 2020. Najnovšia systémová verzia už nedisponuje množstvom chýb, ktoré spôsobovali vrásky na čele väčšine používateľov. Podľa oficiálnych stránok sú v novej verzii iba 4 menej závažné chyby, okolo ktorých stále prebieha vyšetrovanie a bližšie zisťovanie problému a jeho následnej záplaty.

Issues updating or starting up devices when aksfridge.sys or aksdf.sys is present
Devices with apps or drivers using certain versions of aksfridge.sys or aksdf.sys might have issues updating or starting
Investigating July 31, 2020
10:02 AM PT
Dragging with the mouse in some apps might cause issues for some IME users
Users of the Microsoft IME for Chinese and Japanese might receive an error or the app might stop responding or close.
Investigating July 14, 2020
10:19 AM PT
Errors or issues during or after updating devices with Conexant ISST audio drivers
Devices with affected Conexant ISST audio drivers might receive an error or have issues with Windows 10, version 2004.
Investigating May 27, 2020
10:07 AM PT
Errors or issues during or after updating devices with certain Conexant audio drivers
Devices with affected Conexant or Synaptics audio drivers might receive a stop error with a blue screen.
Investigating May 27, 2020
10:07 AM P

Aktuálne je však verzia stále dostupná iba pre používateľov s dvomi poslednými systémovými verziami – čiže s verziami 1903 a 1909. Stále to však má jeden háčik. Používatelia týchto systémových verzií si musia aktualizáciu vyhľadať ručne a systém im možnosť aktualizovania neponúkne automaticky sám od seba. Táto skutočnosť by sa však mala už čoskoro zmeniť.

Vylepšený systém distribúcie medzi používateľov so staršou verziou systému

Ako informuje portál Mspoweruser.com, spoločnosť Microsoft údajne začína aj s novou fázou sprístupňovania najnovšej systémovej verzie, ktorá využije strojové učenie na to, aby sprístupnila aktualizáciu pre vhodných používateľov. V najväčšej miere však bude nová metóda zameraná na zariadenia so systémovou verziou, ktorej už čoskoro skončí podpora, čiže ide primárne o verziu Windows 10 1809.

Ktorí používatelia teda môžu očakávať aktualizáciu v najbližších týždňoch? Veľká časť z nás obdrží aktualizáciu už v najbližších dňoch, poprípade je na vašom zariadení dostupná po ručnom vyhľadaní. Automatický proces aktualizovania však tak skoro očakávať nemôžme, keďže vývojári Microsoftu zjavne ešte stále nie sú spokojní so stabilitou samotnej aktualizácie a systému.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close