SpravodajstvoWindows

Whiteboard je nová „tabuľa“, ktorá umožní v reálnom čase jej editovanie prostredníctvom digitálneho pera

Digitálna spolupráce, zdieľanie dokumentov, ich online editácia. Tak to je smer, ktorými sa vyberajú tie najväčšie spoločnosti a Microsoft medzi nimi nemôže chýbať.

Internetový portál TheVerge prišiel s informáciami, ktoré hovoria o novej aplikácii z dielne Redmonšťanov – Whiteboard, ktorá umožňuje online editáciu „tabule“ viacerými používateľmi a to v podstate bez odozvy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: TheVerge

Whiteboard je aplikácia, ktorú možno porovnávať s kancelárskym balíčkom Office, prostredníctvom ktorého je možné editovať spoločné dokumenty v online rozhraní. Používatelia sa pripoja k prostrediu, ktoré pripomína prázdnu tabulu, kde používatelia prostredníctvom dotykového pera môžu zaznamenať to čo majú na mysli, pričom pri zaznamenávaní poznámok sa vám bude zobrazovať avatár. Nemala by chýbať ani základná výbava kancelárskych nástrojov ako sú pravítka, fixky a podobne.

Microsoft pravdepodobne túto aplikáciu prinesie koncovým používateľom pri uvedení veľkej aktualizácie Windowsu – Fall Creators Update, neskôr počas tohto rok.

Viete si predstaviť využitie tejto aplikácie v praxi aj vy?

Zdroj: TheVerge

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close