WhatsApp prichádza s dlho žiadanou funkciou migrácie chatov z iPhonov na Android zariadenia

Nová funkcia bezproblémovej migrácie starých konverzácii bude dostupná na všetkých nových zariadeniach s Androidom 12 a smartfónoch Pixel.

whatsapp migracia chatov z iphone na android ilustracny
Zdroj: Google

Ste majiteľom smartfónu iPhone od spoločnosti Apple no rozmýšľate nad prechodom na nové Android zariadenie? Migrácia údajov a aplikácií je už dlhé roky vyriešená v prostredí Androidu naozaj dobre a s prenosom údajov častokrát nie sú žiadne problémy. O čosi horšie sú však na tom chatovacie aplikácie, ktoré majú s prechodom na iné zariadenia mnohokrát veľké problémy. Jednou z nepodarených aplikácií v tomto smere je aj jedna z najpopulárnejších chatovacích aplikácií WhatsApp. Problém s migráciou starých konverzácií z iPhonov na Android zariadenia sa však už čoskoro stane minulosťou, informuje portál Gizmochina.com.

Dlho žiadaná funkcia je konečne tu

Proces migrácie konverzácií zo starého iPhone na zariadenia s Androidom bude naozaj jednoduchý a behom niekoľkých minút ho zvládne aj zarytý odporca technológií. Pre spustenie migrácie stačí zariadenia prepojiť káblom typu Lightning na USB Type-C a následne zariadením s Androidom zoskenovať QR kód zobrazený na obrazovke zariadenia iPhone. Po úspešnom zoskenovaní QR kódu sa na Android zariadení spustí aplikácia WhatsApp, ktorá automaticky začne s migráciou nie len samotných konverzácií, ale aj príslušných médií a ďalších súborov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
whatsapp migracia chatov z iphone na android
Zdroj: Google

„Náš tím pracoval ruka v ruke s tímom WhatsApp-u, aby zabezpečil, že vaše údaje zostanú chránené počas celého procesu prenosu, takže nikto iný nebude mať prístup k vašim informáciám a súborom z aplikácie WhatsApp. Vaša história chatov WhatsApp sa jednoducho skopíruje z vášho iPhone do vášho nového telefónu s Androidom a automaticky zabezpečíme, aby ste nedostávali nové správy na staré zariadenie, “ približuje novú funkciu spoločnosť Google vo svojom blogovom príspevku.

Funkcia bude dostupná na všetkých Pixeloch a nových zariadeniach s Androidom 12

Nová funkcia migrácie konverzácií zo zariadenia iPhone na zariadenia Google Pixel je podľa oficiálneho blogu spoločnosti Google dostupná už dnes. Podobne sú na tom aj zariadenia Samsung Galaxy, ktoré touto funkciou disponujú už dlhšie. V blízkej budúcnosti bude funkcia dostupná aj pre všetky nové zariadenia, ktoré budú predstavené s operačným systémom Android 12. Presedlaniu na nové Android zariadenia aj z konkurenčnej platformy tak už nestojí takmer nič v ceste.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre