Spravodajstvo

Všetky nové Windows 10 zariadenia budú musieť mať povinne TPM 2.0

Výročná aktualizácia Windowsu 10 sa blíži a my dostávame stále novšie a novšie informácie. Redaktori z Neowinu si všimli, že na najnovšej prezentácií na WinHEC sa objavila informácia, že Windows 10 zariadenia, ktoré už v tomto lete nebudú mať TPM 2.0, tak nebudú považované za bezpečné.

Prezentácia v skratke hovorí, že „všetky nové zariadenia a počítače musia implementovať TPM 2.0“. To znamená, že všetci výrobcovia nových Windows 10 zariadení budú musieť zaradiť TPM 2.0 technológiu a musí byť taktiež predvolene nastavená.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
TPM skratka znamená „Trusted Platform Module“ alebo vo voľnom preklade Modul dôveryhodnej platformy. Ide o mikroprocesor vo vašom počítači, ktorý kryptografickým zamknutím chráni všetky vaše dôležité informácie. Podľa viacerých analytikov je v tejto sfére Microsoft lídrom na trhu, a preto je možné, že takto preferuje túto technológiu, aby získal navrch od konkurencie.

Ak ste náhodou jedni z tých paranoidných, tak sa nemusíte obávať, viacero zariadení má TPM 2.0 už teraz a ak si chcete naozaj overiť, či ho máte aj vy, tak môžete ísť do správcu zariadení (Device Manager) a tam by ste mali mať nainštalovaný ovládač s menom „Trusted Platform Module 2.0“ pod záložkou bezpečnostné zariadenia, ak túto technológiu máte.

S touto správou prichádza aj väčšia bezpečnosť, čo sa dá hodnotiť len a len pozitívne. Microsoft týmto krokom len potvrdzuje svoju dominantnosť v aspekte bezpečnosti uživateľov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close