Spravodajstvo

Vonku je nová aktualizácia pre Windows 10. Konečne prináša funkciu Časová os

Včera večer sa do obehu dostala ďalšia veľká aktualizácia operačného systému Windows 10. Najnovší build prichádza pod označením 17063 a ako už zo samotného čísla vyplýva, ide o najnovší build pre Windows Insiderov zahrnutých v okruhu Fast Ring a Skip Ahead. Aktualizácia prináša veľké množstvo noviniek, nových funkcií, vylepšení a veľa odstránených chýb. Pozrime sa teda bližšie na tie najpodstatnejšie zmeny v systéme.

Časová os

Do systému sa konečne dostáva nová funkcia pod názvom Časová os, ktorú sme očakávali už s príchodom Fall Creators Update, no Microsoft jej príchod nakoniec presunul na ďalšiu veľkú aktualizáciu Redstone 4. Používateľom umožňuje vrátenie sa späť ku ich rozpracovaným projektom, aplikáciám, súborom, ktoré mali predtým otvorené na počítači, smartfóne, alebo laptope.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Windows Blogs

„Časová os prináša nový spôsob, ako sa vrátiť ku predošlým aktivitám, ktoré ste začali na Vašom počítači, druhom Windows zariadení, alebo smartfóne s Androidom alebo iOS. Časová os vylepšuje klasické Zobrazenie úloh a ponúka možnosť prepínania sa medzi momentálne bežiacimi aplikáciami a poslednými aktivitami,“ píše Dona Sarkar vo svojom blogu.

Zdroj: Windows Blogs

Cortana

Viacerými zmenami prešla aj digitálna asistentka Cortana. Cortana je najnovšie integrovaná do novej funkcie Časová os, vďaka čomu Vám pri hľadaní predošlých aktivít pomôže aj samotná digitálna asistentka. Cortana má na starosti aj zobrazovanie vybraných predošlých aktivít, ktoré by ste mali záujem dokončiť na Vašom počítači. Do digitálnej asistentky boli pridané aj nové funkcie ako „Organizér“, vďaka ktorému dokážete spísať všetky položky a pripomienky do jedného zoznamu. Cortana čiastočne prešla aj vizuálnou zmenou, no nejedná sa o žiadne drastické úpravy.

Zdroj: Windows Blogs

Sets

Funkcia Sets, alebo zobrazovanie UWP aplikácií v okne prehliadača Edge, konečne zavítala medzi Insiderov. Niektorí z nej nie sú úplne nadšení, no dúfajme, že Microsoft vie čo robí. Funkcia Sets je momentálne iba v A/B testovaní a tým pádom nemusí byť dostupná pre všetkých Insiderov vo Fast Ringu a Skip Ahead okruhu. „Sets má zobrazovať všetko potrebné na jednej kope. Relevantné webstránky, najvyhľadávanejšie dokumenty, potrebné súbory a aplikácie, sú Vám stále k dispozícii jediným kliknutím.“

Ďalšia implementácia Fluent Designu

Fluent Design sa každou aktualizáciou dostáva do nových systémových súčastí a aplikácií a táto aktualizácia nie je žiadnou výnimkou. Priehľadnosť odteraz nájdete aj v ponuke Štart a Centre akcií. Microsoft taktiež prináša novú vlnu používateľského rozhrania Shellu. Vďaka tomu sa priehľadnosť dostala aj na Panel úloh, Zdieľania, do aplikácie Budík a Hodiny, a do vyskakovacích okien Kalendára, Siete, Zvuku a Vstupu.

Aktualizácia samozrejme prináša množstvo ďalších menších zmien, o ktorých sa dočítate viac na stránkach samotného Microsoftu.

Zdroj: Windows Blogs

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close