NávodySpravodajstvo

Viete aké dáta o Vás zhromažďuje Facebook? Takto si ich môžete stiahnuť do Vášho počítača

Je dobre známe, že Facebook ukladá údaje o svojich užívateľoch. Ale aký rozsiahly je zber údajov, si uvedomujeme to len vtedy, keď si ich stiahneme. Priatelia, miesta, fotografie, príspevky. To všetko o nás sa zhromažďuje v priebehu rokov. A Facebook vie o nás oveľa viac. Stačí si kliknúť na „Vaše informácie na Facebooku“ v časti Nastavenia a požiadať o kópiu.

Facebook sukromie stiahnutie dat
Zdroj: vlastný

Následne kliknite na vybranú položku „Stiahnutie svojich informácií“. Po kliknutí na danú sekciu Vám vyskočí ponuka, ktorú môžete vidieť nižšie – z nej si vyberte, ktoré dáta chcete stiahnuť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Facebook sukromie stiahnutie dat navod
Zdroj: vlastný

Bezpečnosť údajov je prvoradá

V marci 2019 predstavitelia sociálnej siete Facebook priznali, že stovky miliónov hesiel užívateľov Facebooku ostali nezašifrované a roky boli prístupné zamestnancom v čitateľnom texte. Viac ako 20 000 zamestnancov tejto sociálnej siete mohlo mať prístup k heslám uloženým v jednoduchom texte, čo mohlo ovplyvniť celkovo 200 až 600 miliónov používateľov. Sociálna sieť chce čoskoro informovať dotknuté osoby, aj keď neexistuje žiadny náznak akéhokoľvek zneužitia údajov. Toto pochybenie bolo zaznamenané počas bežnej kontroly začiatkom roka 2019 a bolo odstránené.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: Pixabay.com, úprava: vlastná

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close