SpravodajstvoXiaomi

Vieme, kedy má Xiaomi predstaviť sériu Mi 11T: Ich výbava vás určite prekvapí

Séria Mi 11T je už za rohom a jej predstavenie sa nezadržateľne blíži. Pozrite sa, kedy budú modely predstavené a s akou výbavou prídu.

Len pred pár dňami spoločnosť Xiaomi predstavila vrcholný model Mi MIX 4. Čínsky gigant však pracuje v súčasnosti i na ďalších modeloch a tentokrát sa rozprávame o populárnej sérii Mi 11T. Ak by ste však čakali nejakú podobnosť pripravovaných zariadení s minuloročnou generáciou Mi 10T, márne by ste ju hľadali. Spoločnosť sa rozhodla tohtoročnú generáciu smartfónov nepostaviť na minuloročnom základe, ale podľa portálu Xiaomiadictos.com priniesť niečo úplne nové. Veď sa na to pozrite spolu s nami.

Základom bude najvýkonnejší čipset Snapdragon 888+

Zatiaľ čo základný model bude vybavený čipsetom od spoločnosti MediaTek, Pro verzia smartfónu získa najvýkonnejší čipset od spoločnosti Qualcomm. Mi 11T by tak mal získať Dimensity 1200 a jeho Pro verzia Snapdragon 888+. Zariadenia tak budú stále na vrchole v oblasti výbavy i výkonu, no Xiaomi týmto spôsobom dáva i priestor odstrkovanému MediaTeku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zmena však nastane i v oblasti displeja. Narozdiel od 144Hz IPS LCD displeja, ktorý sme mohli vidieť v minuloročných modeloch, Xiaomi nasadí 120Hz AMOLED displej. Ak by ste si teda chceli povedať, že Xiaomi ubralo na obnovovacej frekvencii, nie je to pravda. Nová generácia Mi 11T sa totiž konečne dostane na trh so žiadaným AMOLED panelom.

Predstavenie už o mesiac

Najnovšie správy o smartfóne značia, že modely z radu Mi 11T budú predstavené už v septembri. Ako však uvádzajú viaceré zdroje, najpravdepodobnejším dátumom predstavenia je práve 23. september, kedy by sme sa mohli dočkať oboch modelov a kto vie, možno sa medzi časom objaví i nejaký model s označením Lite.

Obe zariadenia sú naozaj atraktívne, avšak očakávame mierny cenový rozdiel medzi modelmi. Keďže Mi 11T Pro získa vrcholný Snapdragon 888+, zrejme bude Mi 11T s MediaTekom o niečo viac dostupný pre širokú verejnosť. Ako to však nakoniec bude sa zrejme dozvieme už o mesiac.

Čo poviete na výbavu týchto modelov? A zvažujete kúpu niektorého z nich, prípadne ktorého? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close