Recenzie

Veľký displej a dobrá cena? To je Lumia 625

Veľké displeje sú jednoducho v móde, čo nemôže ignorovať ani fínsky výrobca Nokia.

Po dizajnovej stránke Lumia 625 sa nijak extrémne neodlišuje od svojich predchodcov, ponúka teda klasický dizajn rady lumia, avšak displej nám podrástol na 4,7 palca.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

 

Srdce telefónu tvorí dvojjadrový procesor Qualcom Snapdragon S4 s taktom 1,2 GHz, 512 GB operačnej pamäte RAM s 8 GB úložným priestorom, ktorý  je možno rozšíriť pomocou microSD karty. Telefón je osadený 4,7 palcovým WVGA displejom.  Rozlíšenie displeja sa „vyšplhalo“ len na 480×800 čo v konečnom dôsledku je len 201 dpi. Displej je pokrytý ochranou vrstvou Gorilla Glass 2, čo zvyšuje odolnosť displeja voči poškriabaniu. Zadnú stranu telefónu vypĺňa logo Nokie, fotoaparát s rozlíšením 5 megapixelov a LED diódou. Určite nezanedbateľnou funkciou je aj stabilizácia obrazu a integrovaný mód   Nokia Smart Camera, ktorý umožňuje editovať fotografie hneď ako ich  zachytíte. Vo výbave nájdeme aj podporu rýchlej dátovej služby (s maximálnou rýchlosťou 42 Mbps), Wifi, Bluetooth, GPS, avšak už dnes bežná technológia NFC absentuje.

 

Predná strana:

Na prednej strane sa nachádza 4,7 palcový WVGA displej s rozlíšením len 480×800. Čo po pravde nie je nič moc, keď si uvedomíme že systém Windows phone je postavený na veľkých dlaždiciach a texte. V hornej časti telefónu je umiestnená predná kamera s rozlíšením 1,2 Mpx. V spodnej časti telefónu sa nachádza trojica dotykových tlačidiel (späť, plocha, vyhľadávanie). Absentuje tu aj technológia ClearBlack, čoho následkom sú mierne skreslené farby, avšak pri aktuálnej cenovke 150 eur sa to dá odpustiť. Displej je pokrytý ochranným sklíčkom Gorilla Glass 2. Ďalšou výhodou tohto ľudového telefónu je podpora technológie „Super sensitive touch“, vďaka ktorej budete môcť telefón ovládať aj v rukaviciach, čo oceníte v chladnejších mesiacoch roka.

Zadná strana

Zadnú stranu tvorí fotoaparát s rozlíšením 5 Mpx s prisvetlovacou diódou a logom Nokia. Výrobca vsadil na jednoduchosť čo sa mu v tomto prípade určite vydarilo. Mladšiu generáciu poteší možnosť odnímania krytu a jeho výmeny za inú farebnú vatiacu

nokia-lumia-625-windowsphone-8-white-sk-distribucia-nk03142-big-220482

 

Hrany telefónu

Vo vrchnej časti telefónu nájdeme 3,5 mm jack. Na pravej hrane telefónu je ovládanie hlasitosti a spúšť fotoaparátu.

nokia-lumia-625

 

Za spomenutie stoja aj aplikácie z dielne Nokia, ktorá zadarmo sprístupňuje prémiové aplikácie ako sú napríklad Nokia Drive (offline navigácia celej EÚ, dostupná pre všetky WP zariadenia), Nokia Sight (aplikácia, ktorá využíva mapy. Aplikácia ponúka skvelú možnosť ako zistiť čo je vo Vašom okolí jednoduchým nasmerovaním telefónu. Viď obrázok nižšie), kancelárske aplikácie ako Microsoft Word, Power Point, Excel a desiatky ďalších aplikácii, ktoré sú spoplatnené na ostatných platformách desiatkami eur.

 

Zhrnutie:

 

Displej: 800 x 480 (201 ppi); 4,7″; WGVA, Super sensitive touch, Gorilla Glass 2;

Procesor: Qualcomm Snapdragon S4; počet jadier: 2; takt: 1,2 Ghz

Pamäť: 8 GB ROM + microSD karty do veľkosti 64 GB + 7 GB Cloud; 512 GB RAM

Fotoaparát: Zadný 5 Mpix s technológiou, predný 1,2 Mpix

Konektivita: GPRS, EDGE, Wifi, HSDPA, HSUPA; LTE; GPS, GLonass,

akcelerometer, Bluetooth 4, microUSB,

Batéria: 2 000 mAh, Lion

Cena: od 150 eur

 

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close