APLIKÁCIE A HRY

V obchode Microsoft Store sa objavili aplikácie ako Google Fotky, Disk, Mapy a Dokumenty. Vydavateľom avšak nie je Google

Zrejme väčšina používateľov operačného systému Windows 10 si všimla, že produkty spoločnosti Google sa nenachádzajú v obchode Microsoft Store. Spoločnosť Google sa nikdy nijako nezaoberala UWP platformou Microsoftu a v posledných rokoch nerobila takmer žiadne kroky ku tomu, aby svoje aplikácie posunula aj používateľom, ktorí používajú výlučne aplikácie z obchodu Microsoft Store. Pre fanúšikov webových aplikácií a služieb spoločnosti Google máme ale skvelé správy. Do vývoja UWP aplikácií pre Windows 10 sa pustilo vývojárske štúdio 11K, ktoré do obchodu vnieslo hneď niekoľko služieb spoločnosti Google.

V obchode sa nachádzajú najpopulárnejšie aplikácie

V obchode Microsoft Store sa najnovšie nachádza hneď 7 UWP aplikácií – Google Fotky, Disk, Mapy, YouTube Gaming, Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie. I keď je väčšina z nich určená iba pre počítače, niektoré aplikácie ako Mapy a YouTube Gaming spustíte aj na mobilnom zariadení s operačným systémom Windows 10 Mobile. Od aplikácií určite nečakajte žiadne zázraky, keďže sa jedná v podstate iba o webové klienty v tele aplikácie, čiže ponúkajú štandardné funkcie, ako aplikácie na webe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aplikácie prichádzajú s jedným nepríjemným nedostatkom

Keďže sa nejedná o aplikácie priamo od samotnej spoločnosti Google, v aplikáciách sa nachádzajú reklamy. Je to celkom jednoducho pochopiteľné, no bežného používateľa to určite aspoň v niektorých momentoch naštve. Reklamný baner sa v aplikáciách nenápadne nachádza v ľavom dolnom rohu, no občasne z neho vyskočí aj nepríjemné okno s reklamou, ktoré dokáže bežnému človeku znepríjemniť život. Vývojári ale určite nemôžu pracovať zadarmo a tak by verní fanúšikovia Google aplikácií mohli aspoň čiastočne zľutovať nad vývojármi.

Google zatiaľ nezakročil

I keď spoločnosť Google nemá záujem o vytvorenie UWP aplikácií, určite nechce, aby s jej produktmi hrali iné vývojárske štúdiá, ktoré na ich produktoch ešte dokážu zarobiť aspoň malé finančné prostriedky. Spoločnosť Google takmer určite čoskoro podnikne potrebné právne kroky a aplikácie sa pravdepodobne časom vytratia z obchodu, no človek nikdy nevie. Možno sa ľudia z Googlu nakoniec zľutujú a vývojárom z 11K Studio ponúknu zaujímavú čiastku za vykonanie práce.

Patríte medzi pravidelných používateľov aplikácií od spoločnosti Google? Po ktorých aplikáciách z obchodu Microsoft Store určite siahnete? Napíšte nám do komentárov.

Google Photos for Win 10
Google Photos for Win 10
Developer: 11K Studio
Price: Free
Maps by Google
Maps by Google
Developer: 11K Studio
Price: Free
Google Drive for Win 10
Google Drive for Win 10
Developer: 11K Studio
Price: Free

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close