V Európe máme nového lídra! Spoločnosti Xiaomi sa podarilo predbehnúť Samsung

Európa má nového lídra v oblasti predaja smartfónov. Za 2. kvartál 2021, Xiaomi dodalo viac smartfónov, ako spoločnosť Samsung.

Xiaomi vs Samsung
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Len niekoľko dní dozadu vyplávali na povrch globálne štatistiky predaja smartfónov za uplynulý kvartál tohto roka. Z nich vyplynulo, že Xaomi sa doťahuje na celosvetové lídra, Samsung. Rozdiel medzi prvým Samsungom a druhým Xiaomi, bol minimálnym.

Najnovšie, spoločnosť StrategyAnalytics rozmenila predaje smartfónov na drobné. Podľa publikovaných dát, Európa má nového lídra. Z prvej priečky bol zosadený Samsung, ktorý bol predbehnutý spoločnosťou Xiaomi. Na tému upozorňuje portál gsmarena.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi preberá pozíciu lídra. V Európe je najpredávanejším výrobcom smartfónov

Ako môžete nižšie vidieť, tak spoločnosti Xiaomi sa podarilo na európskom trhu predať 12,7 milióna smartfónov, čo je o +67,1% zariadení viac, ako tomu bolo v 2. kvartáli 2020. Spoločnosti sa tak podarilo pokryť viac ako štvrtinu celkového dopytu. Druhou najúspešnejšou spoločnosťou bol Samsung s 12 miliónmi predaných zariadení. Prvú trojicu uzatvára Apple s 9,6 miliónmi predaných smartfónov.

Štatistiky ďalej odhaľujú, že na európskom trhu bolo celkovo predaných 50,1 milióna zariadení, čo je v porovnaní s rovnakým sledovaným obdobím minulého roka o +14,4% viac predaných smartfónov.

Spoločnosť Dodávky smartfónov v miliónoch Trhový podiel Q2 2021 Medziročná zmena
Xiaomi 12.7 25.3% +67.1%
Samsung 12 24% -7%
Apple 9.6 19.2% +15.7%
Oppo 2.8 5.6% +180%
Realme 1.9 3.8% +1800%
Ďalší predajcovia 11.1 22.2% -20.1%
Celkové čísla 50.1 100% +14.4%

Európsky trh mal silný druhý kvartál, ktorý bol poháňaný oživením po COVID-19, povedal Boris Metodiev, zástupca riaditeľa spoločnosti Strategy Analytics. Ďalej dodal, že úspech spoločnosti Xiaomi bol tvorený najmä vďaka rastúcemu záujmu o smartfóny spoločnosti v Rusku, na Ukrajine, v Španielsku a Taliansku.

Zo štatistík zároveň vyplýva, že Samsung je jedinou spoločnosťou v top 5, ktorá dodala menej zariadení, ako tomu bolo v rovnakom sledovanom období minulého roka. Neil Mawston, výkonný riaditeľ, odhalil, že je to kvôli rastúcej konkurencii zo strany spoločnosti Apple na high-end trhu a čínskych predajcov na low-end scéne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre