SpravodajstvoWindows 10 Mobile

V auguste rástol Windows 10 Mobile rýchlejšie ako za posledné dva mesiace!

AdDuplex ako každý mesiac tak aj tento uverejnilo dáta hovoriace o ekosystéme Windows 10 Mobile, ktoré zbiera v pravidelných intervaloch na vzorke zhruba 5.000 aplikácií.

Podľa zozbieraných dát je vidno, že rozšírenosť Windows 10 Mobile zariadení naberá na „obrátkach“. Totiž, v porovnaní s minulým mesiacom rástol tempom 2.1%, čím dosiahol 14% podiel na trhu. Avšak stále zostáva najrozšírenejším operačným systémom o Microsoftu Windows Phone 8.1 s 77.3% podielom na trhu, na tretej priečke skončil Windows 8.0 s 6.7 % podielom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rozšírenosť jendotlivých Windows Phone zariadení

AdDuplex_Ausugst_statistiky_1
Pri pohľade na zastúpenie jednotlivých Windows Phone zariadení sa nediali až také „veľké“ veci, skôr sa jednalo o minimálne posuny z hľadiska trhových podielov. Lumia 535 stále dominuje na trhu, ktorá opäť rástla avšak tentokrát tempom 1.9 % oproti minulo mesačnému rastu „len“ o 1.2%. Druhým najobľúbenejším zariadením ostala Lumia 520, ktorá pomaly ale isto odchádza do „dôchodku“ vzhľadom na vek smartfónu. Tretiu priečku obsadila Lumia 640, ktorá pravdepodobne budúci mesiac sa dostane na 2. priečku. Rozšírenosť ostatných zariadení si môžete pozrieť nižšie na grafe.

Rozšírenosť jednotlivých OS Windows Phone

AdDuplex_Ausugst_statistiky_2
Dnes sme si pre vás pripravili ešte jeden graf, ktorý hovorí o zastúpení jednotlivých Windows 10 Mobile zariadení. Ako nižšie môžete vidieť tak najobľúbenejším zariadením z tejto kategórie je Lumia 550, ktorú tesne stíha Lumia 640. Mimochodom všimnite si zastúpenie aj vlajkových lodí – Lumia 950 a 950 XL, ktoré spolu majú viac ako 10 % medzi Windows 10 Mobile zariadeniami.

Rozšírenosť jednotlivých Windows 10 Mobile zariadení

AdDuplex_Ausugst_statistiky_3
Aký smartfóne a operačný systém máte vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close