ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYAutáSpravodajstvo

Už aj na Slovensku! Google sprístupňuje službu Android Auto pre ďalšie regióny

Používatelia si budú môcť stiahnuť službu priamo z obchodu Google Play

Služba Android Auto, ktorá doposiaľ nebola na Slovensku oficiálne dostupnou, bude čoskoro sprístupnená aj v našom regióne. Oznámila to spoločnosť Google prostredníctvom svojho blogu.

Hoci služba nebola doteraz dostupnou, tak aj napriek tomu bola v našom regióne vcelku populárnou. Nebolo ju možné však nainštalovať prostredníctvom obchodu Google Play, ale manuálne. V praxi to znamenalo, že používateľ si musel stiahnuť a nahrať inštalačný balíček do smartfónu a následne si mohol aplikáciu nainštalovať do zariadenia. To by sa malo už v najbližších týždňoch zmeniť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Android Auto prichádza na Slovensko

Spoločnosť informovala, že službu sprístupní vo viacerých regiónoch vrátane nášho v priebehu nasledujúcich týždňov.  

„V priebehu nasledujúcich mesiacov sa Android Auto rozšíri do nových krajín a na displej vášho auta prinesie vaše obľúbené aplikácie a služby z telefónu. Pomocou Android Auto môžete hovoriť s Googlom na prehrávanie hudby, odosielanie správ, získavanie pokynov a ďalšie, takže budete mať neustále oči na ceste a ruky na volante. S telefónmi so systémom Android 10 a novším stačí na začiatok prepojiť telefón spolu s kompatibilným automobilom. Pre telefóny so systémom Android 9 a staršie si aplikáciu môžete stiahnuť.“ píše spoločnosť v publikovanom blogu.

Nižšie si môžete pozrieť zoznam krajín v našom okolí, kde je služba po novom oficiálne dostupnou. 

Android Auto_podporovane krajiny v nasom regione
Zdroj: Google blog

Aplikáciu budete môcť stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie.

Android Auto
Android Auto
Developer: Google LLC
Price: Free

Ak by vás zaujímal zoznam podporovaných najrozšírenejších modelov áut, tak vám dávame do pozornosti článok spred pár týždňov, kde sme sa venovali automobilom značky Škoda a Volkswagen, ktoré oficiálne podporujú túto službu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close