HuaweiSpravodajstvo

USA údajne povolilo Huaweiu nakupovať procesory, nie však pre smartfóny

USA údajne plánuje poľaviť sankcie voči spoločnosti Huawei. Spoločnosť bude môcť nakupovať procesory, ale nie pre smartfóny.

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje agentúra Reuters hovoria, že USA povolilo spoločnosti Huawei nakupovať procesory vyrábané americkými technológiami. Je tam však jedno ale, a to, že výnimka sa nesťahuje na nakupovania procesorov pre smartfóny.

Huawei môže nakupovať čipy, ale nie pre smartfóny

Zdroj spravodajskej agentúry hovorí, že výnimka sa vzťahuje na nákup procesorov pre automobily a nie pre smartfóny. Ide napríklad o rôzne čipy pre obrazovky, senzory a podobne. Udelenie výnimky nie je však v globálnom meradle prekvapením, dôvodom je, že tento typ procesorov nie je natoľko sofistikovaným, hovorí zdroj.

V praxi to znamená, že Huawei ešte stále nie je z najhoršie vonku. Len niekoľko dní dozadu, Guo Ping, predseda spoločenstva Huawei Technologies uviedol, že nie je pre nich najväčším problémom navrhnúť špičkové procesory, ale zabezpečiť ich výrobu. Dôvodom sú sankcie.

Huawei už dlhšiu dobu čelí sankciám zo strany amerických úradov pričom najviac aktuálne trpí v oblasti smartfónov. Niekdajší ašpirant na svetového lídra, dnes už nepatrí ani medzi najväčších 5 predajcov smartfónov na svete. Dôvodom je nedostatok komponentov, najmä mobilných procesorov, ku ktorým nemá spoločnosť prístup.

Ďalej treba spomenúť, ešte v prvej polovici tohto roka sa objavili správy hovoriace o projekte „Tashan“. Ide o údajný projekt spoločnosti, ktorého cieľom je otvorenie vlastnej fabriky vyrábajúcej mobilné procesory. Mnoho informácií súvisiacich s touto témou, nie je však dostupných. Rovnako aj spoločnosť Huawei ohľadne tohto projektu mlčí.

V závere však treba dodať, že aktuálne správy hovoriace o uvoľnení opatrení voči spoločnosti Huawei, neboli zatiaľ oficiálne potvrdenými. Druhým dychom však musíme povedať, že agentúra Reuters, sa už viackrát podarilo úspešne predpovedať budúcnosť, nemáme teda dôvodov pochybovať, že tomu tak nie je ani v tomto prípade.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close