HuaweiSpravodajstvo

USA predlžuje licenciu pre Huawei o ďalších 45 dní

Američania aj napriek vzneseniu obvinení o zneužívaní duševného vlastníctva voči Huawei im predlžujú generálnu licenciu o ďalších 45 dní.

Konflikt medzi USA a čínskym technologickým gigantom neutícha. Naposledy americká vláda predĺžila spoločnosti Huawei licenciu o ďalších 90 dní ešte v novembri minulého roka a posledné dni vyzerali tak, že s technologickým gigantom z ďalekého víkendu Američania už nechcú nič mať. Ministerstvo spravodlivosti USA totiž obvinilo Huawei zo špehovania a vznieslo aj 55 stranový dokument opisujúci údajné správanie spoločnosti, ako podklad pre súdny spor. Samotný dokument hoci neobsahoval žiadne  konkrétne dôkazy o nekalej činnosti spoločnosti, ale opisoval údajné nekalé správanie spoločnosti Huawei, ktorá mala dlhodobo zneužívať duševné vlastníctvo mnohých amerických spoločností vo svoj prospech.

Ďalších 45 dní pre Huawei…

Každému z nás by asi napadlo po vznesených obvineniach, ktoré sa stali o „niečo oficiálnejšími“, že Američania s čínskym technologickým gigantom urobia rázny „koniec“. Opak je však pravdou. Ministerstvo obchodu USA informuje prostredníctvom svojich stránok, že spoločnosti Huawei predlžujú generálnu licenciu o ďalších 45 dní.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Úrad pre priemysel a bezpečnosť (BIS) amerického ministerstva obchodu dnes oznámil, že predlžuje dočasnú všeobecnú licenciu (TGL) pre spoločnosť Huawei Technologies Co. Ltd. a jej pridružené spoločnosti mimo USA na zoznam entít o ďalších 45 dní…“ píše na stránkach Ministerstva obchodu USA.

Američania odôvodňujú predĺženie licencie hlavne potrebou prevádzkovania existujúcich sietí v odľahlých častiach USA, zatiaľ čo pracujú na alternatívnom riešení.

„…Účelom TGL je poskytnúť spoločnostiam a osobám čas na prechod na alternatívne zdroje vybavenia, softvéru a technológie (t. J. Tie, ktoré nevyrábajú Huawei alebo niektorá z jej pridružených spoločností)…“

Spoločnosť Huawei bola pridaná na takzvaný zoznam „Entity list“, teda spoločností, s ktorými majú americké firmy obmedzené možnosti obchodovania ešte v máji minulého roka. Dôvodom majú byť údajné obavy týkajúce sa schopnosti špehovania zákazníkov spoločnosti prostredníctvom takzvaných „Back door“, teda zadných dvierok. V informatike pojem „Back door“ označuje takzvané zadné dvierka, ktoré umožňujú obísť bežnú autentifikáciu, ktorá bráni za normálnych okolností vstupu tretích strán do systémov.

Spoločnosť Huawei sa samozrejme aktívne bráni a dlhodobo hovorí, že nech Američania prinesú dôkazy o týchto možných „schopnostiach“, prípadne aktivitách.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close