Spravodajstvo

Twitter zablokoval jeden z účtov hackerskej skupiny Anonymous. Hackeri hovoria o cenzúre

Sociálna sieť Twitter zablokovala jeden z pridružených účtov k hackerskej skupiny Anonymous.

Kto doposiaľ nepoznal hackerskú skupinu Anonymous, tak dnes ju už bezpochyby pozná. Dôvodom je ich aktivita, ktorá súvisí s vojenským konfliktom na Ukrajine. Hackeri krátko na to, ako Rusko napadlo nášho východného suseda, oznámili, že sa rovnako zapájajú do tohto konfliktu s cieľom, aby pomohli Ukrajincom.

Hackeri od vypuknutia konfliktu pomáhajú odvrátiť kybernetické útoky z Kremľa, narúšať riadny chod médií šíriacich propagandu, ale aj šíriť informácie o konflikte naprieč Ruskom vzhľadom na cenzúru miestnych médií, ktoré nemôžu riadne informovať o vojne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Twitter zablokoval jeden z účtov hackerskej skupiny Anonymous

Anonymous o svojich aktivitách pravidelne informujú prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Tá však v priebehu včerajšieho dňa zablokovala jeden z účtov hackerov, hovoria hackeri. V súvislosti s účtami hackerov treba uviesť, že Anonymous nie je skupinou hackerov, ktorá by mala nejakú rigidnú hierarchiu. Ide skôr o zhluk IT expertov, ktorí zdieľajú rovnaké myšlienky a vystupujú pod maskou Guya Fawkesa.

„Nášho Anonymous brata @OpsAn0n pozastavil @Twitter. @Twitter začína cenzurovať účty #Anonymous a udržiava aktívne účty tých, ktorí sa tešia zo stratených životov nevinných detí, barbarsky zmasakrovaných Putinovým vražedným strojom. Dosť je dosť! Stop cenzúre!“ píše hackerská skupiny Anonymous v statuse nižšie.

Dôvod zablokovania účtu zatiaľ nepoznáme

Stránka @OpsAn0n, ktorá je pridruženou k hackerskej skupine, je do týchto chvíľ nedostupnou. Ďalej treba spomenúť, že sociálna sieť sa k danej udalosti doposiaľ nevyjadrila a preto nevieme, čo stojí za zablokovaním účtu.

zablokovany ucet hackerov anonymous na twitteri
Zdroj: Vosveteit.sk / Printescreen stránky
@OpsAn0n k 27.3.2022 09:00

Hneď, ako sa dozvieme ďalšie podrobnosti ohľadne zablokovania jedného z účtov hackerov, tak vás budeme o nich informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close