TSMC údajne doručilo Huaweiu výrazne menej procesorov, ako si spoločnosť objednala

Problémom mali byť výrobné kapacity, ktoré jednoducho nestihli pokryť dopyt

Huawei TSMC procesory
Zdroj: Huawei, TSMC, Vosveteit.sk (koláž)

Nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei je aktuálne pod veľkým tlakom, ktorý je spôsobený novým kolom sankcií zo strany USA, ktoré bolo ohlásene ešte v máji tohto roka. V dôsledku nových opatrení spoločnosti Huawei bola obmedzená možnosť nakupovania produktov, ktoré sú vyrábané americkými technológiami. Najvypuklejší problém v tejto oblasti bol (a aj stále je) spojený s nákupom procesorov. Sankcie však dovoľovali „dokončenie“ objednávok, ktoré museli byť doručené do 15. septembra. Ešte koncom mája Huawei hlásil, že stihol spraviť kľúčovú objednávku procesorov u spoločnosti TSMC, ktorá bola hlavným dodávateľom procesorov Kirin.

TSMC neskôr hlásilo, že svoje záväzky splní, pričom od 15. septembra ukončuje dodávky procesorov pre Huawei. Zahraničný portál news.mydrivers.com prišiel so správami, ktoré hovoria, že TSMC nestihlo dodať všetky procesory, ktoré si spoločnosť Huawei objednala.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Len necelých 9 miliónov procesorov

Podľa publikovanej správy, Huawei si mal objednať 15 miliónov procesorov, to sa však spoločnosti TSMC nepodarilo doručiť. Dôvodom nie je, že by spoločnosť nechcela, alebo niečo podobné, ale to, že jednoducho výrobné kapacity nestačili na to, aby doručili také množstvo procesorov. Podľa aktuálne dostupných správ, TSMC doručilo približne len 8,8 milióna procesorov.

Zároveň však treba dodať, že túto informáciu zatiaľ nepotvrdila ani jedna z menovaných spoločností. Preto treba brať publikované správy s rezervou.

Nadchádzajúcu generáciu vlajkových zariadení Mate 40 by mal poháňať procesor Kirin 9000 (pozn. redakcie: predtým bol označovaný aj ako Kirin 1000, či Kirin 1020). Okrem iného informácie ešte z konca júla hovoria, že produktová rada Mate 40 bude dodávaná v dvoch verziách, ktoré sa budú od seba líšiť použitým procesorom. Spomínala sa hlavne alternatíva s procesorom MediaTek, ktorá by poháňala zariadenia mimo domáceho trhu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre