SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Toto sú nové funkcie pre smartfóny, ktoré prinesie Creators Update

Pomaly, ale isto sa blíži ďalšia veľká aktualizácia pre mobilnú platformu Windows 10 Mobile, ktorá je pre mnohých známa pod menom „Creators Update“ a my vám prinášame krátky prehľad toho na čo sa môžeme tešiť vďaka redaktorom portálu MSPowerUser.

Microsoft Edge

Microsoft Edge je v porovnaní s desktopovou verziu „hudobným“ príbuzným čo by sa však malo aspoň čiastočne zmeniť. Totiž Microsoft sa rozhodol implementovať Web Payments API, ktorý umožní realizovanie platieb prostredníctvom platobných metód registrovaných v systéme – v prípade Windows 10 Mobile to bude Microsoft Wallet.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Microsoft blog

Edge Hub dostane tak isto aktualizáciu, tešiť sa môžeme na jeho sprehľadnenie

Zdroj: mspoweruser.com

Naviac sa aj špekuluje, že internetový prehliadač Microsoft Edge na Windows 10 Mobile zariadeniach dostane aj rozšírenia, ktoré sú dnes známe hlavne pre desktop používateľov.

Zmeny sa dočkajú aj Nastavenia

V Builde 14997 sme mohli zahliadnuť   viacero zmien čo sa týka Nastavení telefónu. Napríklad takouto novinkou bude aj možnosť pozastavenia aktualizácií či redizajnu rozhrania kde nám pribudne aj viacero nových možností nastavení.

Zdroj: mspoweruser.com

3D bude aj v smartfóne

Ďalšou významnou novinkou je View 3D, teda snaha priniesť 3D do technológiu priamo do smrtfónu. View 3D je aplikácia umožňujúca  prehliadať trojrozmerné predmety a momentálne je dostupná len v rámci testovacích verzií Windowsu 10 (desktop).

Zdroj: mspoweruser.com

Čo by ste uvítali vy v Creators Update aktualizácii?

(PS: nejedná sa o všetky zmeny, ktoré má aktualizácia priniesť, ale len o výber tých známejších)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close