ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Tlmočnícky režim v Google asistentovi na Android smartfónoch je už schopný prekladať aj do Slovenčiny

Tlmočnícky režim Google Assistanta momentálne podporuje až 44 svetových jazykov, pričom dokáže prekladať aj do slovenského a českého jazyka.

Google Assistant na smartfónoch je opäť o niečo šikovnejší. Najpoužívanejší digitálny asistent najnovšie obdržal podporu tlmočníckeho režimu, ktorý už niekoľko mesiacov beží na inteligentných reproduktoroch a inteligentných displejoch. Nová funkcia je však pre vás konečne dostupná naozaj kedykoľvek a kdekoľvek – priamo vo vašom smartfóne.

Okamžitý preklad hovoreného slova

Nová funkcia je štandardne zabudovaná priamo v asistentovi od spoločnosti Google. Asistenta stačí iba zapnúť a následne povedať jednu z klasických fráz, napríklad ako „Hey Google, be my German translator“, alebo „Hey Google, help me speak French“. Funkcia tlmočníka sa v takomto prípade okamžite objaví na obrazovke, pričom ihneď môžete začať s diktovaním textu. Ten sa behom zlomku sekundy prekladá, pričom samotný preklad v cudzom jazyku je okamžite interpretovaný asistentom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Asistent_automaticky_preklad
Zdroj: vosveteit.sk

Dostupný je pre 44 svetových jazykov

Skvelou správou je, že s príchodom funkcie na smartfóny sa rozšírilo aj portfólio podporovaných jazykov, ktoré sa natiahlo až na 44. Na zozname nájdete klasické medzinárodné jazyky, pričom nechýba ani čeština a slovenčina. V prípade, že sa ocitnete v zahraničí, neváhajte tak siahnuť po tlmočníkovi, ktorý môže prekonať jazykovú bariéru. Na záver iba dodávame, že funkcia je už v týchto momentoch dostupná aj v našich končinách. Ak asistent vo vašom smartfóne ešte nedokáže tlmočiť hovorené slovo, musíte si počkať na jeho aktualizáciu.

Google Assistant
Google Assistant
Developer: Google LLC
Price: Free

Celý zoznam podporovaných jazykov vo funkcii tlmočník pre Google Assistant nájdete priamo na stránkach spoločnosti Google.

Takto si nainštalujete aplikáciu aj do nepodporovaného smartfónu

Aplikácia je súčasne dostupná len pre vybrané zariadenia. Ale aj tu existuje riešenie, ak nedisponujete podporovaným zariadením. My sme aplikáciu stiahli pomocou externého obchodu apkpure.com (pozn. redakcie: v  prípade sťahovania aplikácií z iných, ako oficiálnych zdrojov typu Google Play, sťahujete aplikácie na vlastné riziko), a následne sme si povolili v nastaveniach smartfónu vývojársky režim v kombinácií s inštaláciou aplikácií z neznámych zdrojov. Následne stačí otvoriť inštalačný súbor a  nainštalovať aplikáciu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close