ANDROIDSponzorovaný obsahSpravodajstvo

TIP REDAKCIE | Xiaomi predstavil smartfón bez rámčekov Xiaomi Mi MIX. Je ho možné už predobjednať

Spoločnosť Xiaomi patrí dnes už medzi etablované spoločnosti v rámci nie len Európy, ale aj celého sveta a už dávno nie je spoločnosťou, ktorá „kópiruje“ zariadenia, ale je spoločnosťou ktorá udáva smer. Dôkazom toho je aj novo predstavený smartfón Xiaomi Mi MIX 4G Phablet, ktorý vás nie len že dostane výkonom, ale aj bezrámčekovou prednou stranou.

Xiaomi Mi MIX – rámček okolo displeja nehľadajte

Xiaomi Mi MIX je zariadenie hodné označenia vlajková loď, na prednej strane totiž nájdete dominantu tohto zariadenie v podobe veľkého 6.4 palcového displeja s netradičným rozlíšením 2040 x 1080 bodov, ktoré pokrýva 91.3% prednej strany. Ak patríte medzi fanúšikov tohto výrobcu tak ste si určite museli všimnúť, že „chýbajú“ fyzické tlačidla pod displejom, a áno máte pravdu, tie tam skutočne nenájdete. Totiž jedná sa o prvé zariadenie tohto výrobcu, ktoré tlačidlá má integrované priamo v samotnom systéme.  Tak isto neexistuje ani tradične slúchadlo či senzor priblíženia.  V zariadení nájdeme novú technológiu – piezoelektrický keramický systém, ktorá sa stará o to, že slúchadlom je samotný displej. Čo sa týka senzorov priblíženia, tak tie nahradila ultrazvuková technológia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mimochodom, hrany ako aj telo tohto zariadenia sú vytvorené z keramiky.

xiaomi-mi-mix_3

Nie len displej je dominantou tohto zariadenia, ale samotný hardvér ktorý mnohým vybije zrak. Srdce zariadenia tvorí procesor Snapdragon 821 Quad Core s taktom až do 2.35GHz, ktorému sekunduje 4GB LPDDR4 operačnej pamäte RAM a 128GB úložného priestoru. O graficky náročnejšie úlohy sa stará grafický chip Adreno 530. Inými slovami, kto nájde v obchode hru alebo aplikáciu, ktorú nerozbeháte na tomto zariadení z dôvodu nedostatku výkonu má u nás nie jedno pivo, ale hneď celú basu pív.

xiaomi-mi-mix_1

Mimochodom, punc luxusu tohto zariadenia pridáva nie len kvalitný 16.0MP hlavný fotoaparát (5MP predný fotoaparát), ktorý je mimochodom v prípade 256GB verzie pozlátený 18 karátovým zlatom. Fotoaparát je vybavený samozrejme zaostrovaním (PDAF technológiou) ako aj schopnosť nahrávania video záznamu v 4K kvalite.

V rámci výbavy senzorov v zariadení nájdeme: Accelerometer, Ambient Light Sensor, E-Compass, Gyroscope, Hall Sensor, Proximity Sensor, Barometer a Vibration Motor.

Mnohých poteší aj podpora Dual nano SIM, konektivita v podobe GPS,  A-GPS,  Glonass,  Beidou,  NFC,  UFS 2.0 a Quick Charge 3.0. Mimochodom, o chod samotného zariadenia sa stará akumulátor s kapacitou 4400mAh, čo je hodnota hodná už tabletu alebo menšieho laptopu.

Mimochodom, toto zariadenia sa bude vyrábať len v počte 10.000 kusov za mesiac. Tak isto ani cenovo sa nejedná o „nedostupné“ zariadenia, hoci jeho cena sa pohybuje pod úrovňou 600, ale pri jej porovnaní s konkurenciou stále hovoríme o výrazne lacnejšom riešení ako je to napr. u spoločnosti Apple či Samsung.

Xiaomi Mi Mix – video pohľad

nakupujem-button_1

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close