Tieto Xiaomi, Redmi a Poco smartfóny už obdržali Android 12: Nájdete na zozname aj svoj model?

Android 12 je v súčasnosti dostupný pre vlajkové modely od Xiaomi aj populárne smartfóny strednej triedy. Pozrite sa, ktoré to sú.

Xiaomi Android 12
Zdroj: YouTube (Urban Tecno), Vosveteit (úprava)

Aktualizácie Xiaomi smartfónov sú dnes horúcou témou, pretože nás čínsky gigant milo prekvapil svojim postojom k aktualizáciám aj na globálnom trhu. Čoraz viac smartfónov tak získava aktualizáciu na najnovšiu nadstavbu MIUI 13, no nezabudnime, že väčšina týchto modelov spolu s touto nadstavbou od Xiaomi získava aj Android 12. Nie je to však pravidlom, a preto sa teraz vďaka portálu Xiaomiadictos.com pozrieme na kompletný zoznam modelov, ktoré majú „dvanástku“ od Androidu už k dispozícii. Nájdete na zozname aj svoj model? Alebo zatiaľ ešte len čakáte? Pozrite sa na to spolu s nami!

Tieto modely majú Android 12 už k dispozícii

Najnovšia verzia systému Android sa celkom rýchlo dostáva do veľkého množstva zariadení. Aj keď ide prevažne o vlajkové smartfóny, tak sa na zozname nájdu i lacnejšie modely alebo staršie smartfóny, ktoré takouto skorou aktualizáciou prekvapili. Xiaomi je tento rok naozaj jedno veľké prekvapenie, pretože sa zdá, že svojim fanúšikom konečne prináša naozaj kvalitnú podporu či už v oblasti aktualizácií alebo stability systému. Prekvapením na zozname bol napríklad Mi Note 10 Lite, model spred dvoch rokov. Nikto nečakal, že ho spoločnosť aktualizuje na Android 12 ešte v priebehu prvej vlny aktualizácií. Zdá sa však, že adaptačná fáza u tohto modelu prebehla naozaj dobre. A ak vás zaujíma, ktoré modely aktuálne Android 12 evidujú, nižšie sa môžete pozrieť na kompletný zoznam smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11 Lite 4G, Mi 11 Lite 5G
  • Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro, Xiaomi 11 Lite 5G NE
  • Mi Note 10 Lite
  • Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro
  • Redmi 10
  • Poco X3 Pro
  • Redmi Note 8 (2021)
  • Poco F3, Poco F3 GT

Ďalšie modely budú čoskoro nasledovať

Android 12 prichádza do Xiaomi smartfónov doslova raketovým tempom. Na našom trhu začali aktualizácie postupne prichádzať len koncom januára, no o dva mesiace neskôr už máme viacero smartfónov aktualizovaných. Už o pár dní má však začať druhá vlna aktualizácií, ktorá prinesie najnovší systém do väčšieho počtu obľúbených Xiaomi, Redmi či Poco zariadení. V tejto aktualizačnej vlne by sme mali nájsť najmä lacnejšie smartfóny či modely spadajúce do strednej triedy smartfónov. Podotýkame, že druhá aktualizačná vlna má začať začiatkom apríla a skončiť by mala koncom júna.

Nie je však vylúčené, že by sa Android 12 dostal skôr aj do ďalších zariadení, medzi ktoré radíme i staršie modely ako Mi Note 10 Lite. Spoločnosť nás rada prekvapuje a niektoré modely získavajú aktualizáciu pomerne náhodou. Teší nás, že si Xiaomi naozaj stúpilo do svedomia a poctivo dodržuje svoj aktualizačný plán aj v Európe.

Máte v svojom smartfóne už dostupný systém Android 12? Alebo ostanete so starším Androidom 11? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre