SpravodajstvoXiaomi

Tieto Redmi Note smartfóny v blízkej dobe získajú Android 12: Príde po boku MIUI 13!

Modely Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro sa už chystajú na príchod systému Android 12. Xiaomi ho zrejme vypustí s nadstavbou MIUI 13.

Modely z radu Redmi Note 9 ku nám prišli ešte v roku 2020 a stali sa jednými z najúspešnejších smartfónov v histórii dcérskej spoločnosti Redmi. Spoločnosť v tejto sérii zahrnula tri smartfóny, ktoré sa už čoskoro budú môcť získať naozaj významnej aktualizácie. Ide o aktualizáciu na novú verziu operačného systému od Googlu, ktorým je Android 12. Spolu s najnovšou verziou systému od Googlu však príde i nadstavba MIUI 13, na čo môžu čakať úplne všetci majitelia týchto smartfónov. Tí sa môžu tešiť na niekoľko nových funkcií, no i na zvýšenú bezpečnosť a stabilitu. A ktoré všetky smartfóny môžu v blízkej dobe očakávať aktualizáciu? Odpoveď nám prináša známa komunita Xiaomiui.

Android 12 mieri do populárnych smartfónov z radu Redmi Note 9

Modelový rad Redmi Note 9 pred dvoma rokmi doslova vyvolal šialenstvo. Nielen že sa prispôsobil najnovším dizajnovým trendom, ktoré Xiaomi prinieslo do strednej triedy. Navyše sme sa však dočkali rýchlejšieho nabíjania, väčšej kapacity batérie a kamery, ktorú v strednej triede len tak nevidíme. Celý modelový rad pozostával s modelov Redmi Note 9, Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro. A práve posledné dva spomenuté modely majú už vo veľmi blízkej dobe získať aktualizáciu na najnovší Android 12.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vzhľadom k veku smartfónov a taktiež prítomnosti v strednej triede smartfónov sme očakávali, že Xiaomi prinesie obom modelom najskôr nadstavbu MIUI 13 postavenú na Androide 11. Interná beta verzia nadstavby však ešte nevyšla vo verzii s Androidom 11. Xiaomi však pracuje na adaptácii Androidu 12 pre modely ako Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro. Práve preto očakávame, že MIUI 13 spolu s Androidom 11 Xiaomi nakoniec pre tieto modely vynechá a prinesie nám rovno dvojitú veľkú aktualizáciu.

Kedy aktualizácia pre modely príde?

Keďže Xiaomi dnes už usilovne pracuje na aktualizácii pre modely z radu Redmi Note 9, ostáva tu otázka, kedy táto aktualizácia príde medzi širokú verejnosť. Keďže nejde o úplné novinky a smartfóny navyše patria do strednej až vyššej strednej triedy, vieme, že aktualizácia nepríde v prvej vlne, ktorá práve prebieha. Naopak by sa mohli zaradiť do druhej vlny aktualizácií. Tá sa má začať druhým kvartálom tohto roka, teda mesiacom apríl. Pretrvávať má až do konca júna, kedy Xiaomi aktualizuje takmer všetky plánované smartfóny. Tretia vlna aktualizácií by sa mala venovať skôr modelom, pri ktorých je aktualizácia takmer nepravdepodobná.

Prvá vlna aktualizácií je však v plnom prúde a i keď nezahŕňa modely z radu Redmi Note 9, niektoré smartfóny si svoju aktualizáciu už vyslúžili. O aktualizáciách vás pravdepodobne informujeme a ak vás zaujíma, ktoré smartfóny do tejto vlny spadajú, odporúčame vám pozrieť sa na tento článok.

Vlastníte smartfón z radu Redmi Note 9? A na akú novinku z Androidu 12 sa tešíte najviac, sú to nové Monet témy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close