Tesla reaguje na ďalšiu smrteľnú nehodu! Dalo sa tomu zabrániť?

Tesla
Zdroj: flicrk.com (jbdodane)

Po veľmi vážnej smrteľnej nehode automobilu Tesla, ktorý pred pár dňami spôsobil ďalšiu smrteľnú nehodu, na spoločnosť Teslu padlo obrovské množstvo kritiky. Kritika a nedôvera v Teslu sa dokonca dostavila do takého bodu, že spoločnosť pocítila pomerne dramatický pokles v akciách. Spoločnosť Tesla teraz sa cítila k celému problému vyjadriť a priniesť na nešťastnú tragickú udalosť a jej priebeh aj vlastný pohľad a názor.

Tesla vo svojom stanovisku uvádza, že včase pred nehodou, sa autopilo zapojil do adaptívneho tempomatu, ktorý mal nastavené minimálne hodnoty. Vodič údajne dostal niekoľko vizuálnych a jedno počuteľné upozornenie na ruky, no vodič sa nezačal koncentrovať s vozidlom ani šesť sekúnd pred kolíziou. Vodič mal podľa Tesly k dispozícii až päť sekúnd, teda približne 150 metrovú neobmedzenú vzdialenosť, kedy mohol reagovať, ale záznamy o vozidle ukazujú, že zo strany vodiča už neboli vykonané žiadne kroky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tesla situáciu neberie na ľahkú váhu

Tesla zároveň vo svojom stanovisku svoje autonómne automobily obhajuje a tvrdí, že sú oveľa bezpečnejšie ako obyčajné autá. Podľa Tesly totiž dôjde k usmrteniu človeka o 3,7 násobne menej pri autonómnom aute v porovnaní s obyčajným autom. Tesla tiež dodala, že celosvetovo je zaznamenaných 1,25 milióna úmrtí ľudí kvôli automobilu, pričom ak by autá boli autonómne a využívali by podobné technológie ku Tesle, tak by toto číslo padlo na 350 tisíc úmrtí.

Technologická spoločnosť Tesla dnes stojí v neľahkej situácii, pretože sa objavila diskusia o tom, či vôbec autonómnym autám môžeme dôverovať a čo ak bude dochádzať k častejším zlyhaniam. Už samotný Elon Musk (vizionár a zakladateľ spoločnosti Tesla) prezradil, že robia všetko pre bezpečnosť. Faktom však aj naďalej ostáva, že autonómne autá ešte nie sú dokonalé a aj preto je vyžadovaná prítomnosť a koncentrácia vodiča, ktorý by mohol predísť podobnému smrteľnému incidentu.

Zdroj: Engadget.com, Ilustračný obrázok: Marques Brownlee YouTube

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre