HuaweiSpravodajstvo

Telefóny Honor s procesormi Snapdragon? Spoločnosť je údajne veľmi blízko k dohode

Honor by mohol byť už čoskoro z najhoršieho vonku

Spoločnosť Huawei nedávno predala svoju dcérsku značku, Honor. Cieľom spoločnosti bolo zabezpečenie prežitia značky. Dôvodom boli pretrvávajúce sankcie zo strany amerických úradov, ktoré vo veľkej miere sťažujú možnosti obchodovania so spoločnosťami, ktoré využívajú na výrobu svojich produktov a služieb americké technológie. Problémové sú hlavne procesory, kde neexistuje mnoho alternatívnych výrobcov, ktorí by dokázali vyrobiť tak výkonné procesory v takom objeme, aké spoločnosť potrebuje.

Dohoda s Qualcomm má byť údajne na spadnutie

Portál Gizmochina.com najnovšie prichádza s informáciami, ktoré hovoria o tom, že spoločnosť Honor by mohla byť už čoskoro z najhoršieho vonku. Dôvodom je, že sa údajne rysuje dohoda o spolupráci medzi Honorom a spoločnosť Qualcomm, ktorá je aktuálne najväčším dodávateľom mobilných procesorov na svete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei a Honor už nebudú ako „Otec a syn“, ale dve navzájom konkurujúce si firmy. Zaujímavosťou je, že v príhovore výkonného riaditeľa spoločnosti Huawei smerom k zamestnancom Honor, Ren Zhengfei povedal, že cieľom spoločnosti by malo byť stať sa vedúcim výrobcom smartfónov, a to aj keby Huawei mal „padnúť“.

Pod značkou Honor sa vyrábali doposiaľ hlavne lacnejšie zariadenia v porovnaní s telefónmi Huawei, ktoré boli primárne určené pre cieľovú skupinu s obmedzeným rozpočtom, resp. pre ľudí, ktorí nechceli zaplatiť za zariadenia obrovské peniaze. Aktuálna situácia však mení stratégiu spoločnosti. Honor by mal v dohľadnej dobre podľa dostupných informácií predstaviť vlajkový model smartfónu s nedávno predstaveným procesorom Qualcomm Snapdragon 888.

Zaujímavosťou ďalej je, že Honor nebude v konkurenčnom postavení len v prípade výroby smartfónov, ale aj v prípade ďalších výrobkov. Tu bol však jeden z riaditeľov spoločnosti, Zhao Ming, na slovo skúpym. Druhým dychom však treba dodať, že pôjde pravdepodobne o chytré televízie, chytré hodinky, fitness náramky, notebooky a ďalšie produkty, s ktorými má Honor už skúsenosti.

Mimochodom, Honor sa aktuálne pripravuje na predstavenie nových zariadení z produktovej rady „V“. Udiať by sa tak malo už v priebehu budúceho mesiaca.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close