Sponzorovaný obsahWindowsZariadenia

TIP REDAKCIE | Predstavujeme Teclast X80 Pro tablet s Windowsom 10

Určite si to každý všimol, že technológia sa obzvlášť posledné roky hýbe vpred závratnou rýchlosťou. Výhodou tohto progresu je, že priam každodenne vznikajú noví a noví konkurenti, ktorí dokážu zákaznikovi poskytnúť ten istý produkt ako veľkí producenti akurát s tým rozdielom, že cena je oveľa nižšia. Príkladom je aj spoločnosť Teclast.

My sme mali možnosť vyskúšať nový Teclast X80 Pro tablet, ktorý má v sebe Windows 10 ale aj Android. Teclast sa vysokošpecializuje na tablety, takže si môžete byť istí, že dostávate kvalitný produkt.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

TeclastX80 2

Výkon

Tablety od Teclastu majú typický dizajn, ktorí sa veľmi nelíši medzi jednotlivými modelmi. Ide o príjemný štihly dizajn s hrúbkou 8mm, kde máte vzadu kameru a vpredu displej s bohatými farbami spolu s rámom v bielom prevedení. Teclast X80 Pro je 8-palcový tablet s rozlíšením 1920×1200 na svojej IPS obrazovke. Obzvlášť ak zvážime cenu, tak spolu s grafickým čipom Intel HD graphic Gen7 vám bude tablet bohato stačiť či už na filmy alebo na hranie sa hier.

Toto všetko je poháňané 4-jadrovým Intel Atom procesorom s označením X5-Z8300, ktorý beží na frekvencii 1,44 GHz. V tejto kombinácii vám naozaj nič sekať nebude.

Aj keď má pamäť iba 2GB, tak to pre tento tablet stačí. My sme nezaznamenali naozaj žiadne sekanie alebo zamŕzanie tabletu. Je pravda, že tablet mohol mat 3GB RAMky, ale za takúto cenu mu to kľudne odpustíme.

Tablet sme dostali už s predinštalovaným Officom 365 a všetkými základnými funkcionalitami.

Teclast X80 Pro má HDMI output, gravitačný snímač, Wi-Fi a Bluetooth 4.0, čo už sú v tejto dobe samozrejmosťou.

TeclastX80 1

Batéria

Táto celá zostava je poháňaná baterkou s objemom 3800 mAh. Je naozaj nutné spomenúť, že batéria mohla byť väčšia, a preto by sme vám špeciálne pri hraní hier alebo dlhšom pozeraní filmov odporúčali zohnať si externú prenosnú nabíjačku. Ak ale na druhej strane chcete X80 Pro využívať hlavne na kancelársku robotu a na surfovanie po internete, tak vám bude stačiť aj táto základná baterka.

Kamera

Čo sa týka kamery, tak všetci vieme, že tablety nie sú prispôsobené pre fotenie a tak k ním pristupujú aj všetci ostatní výrobcovia, nie len Teclast. X80 Pro má vzadu 2 Mpx kameru a vpredu 0,3 Mpx VGA selfie kameru. Ak zháňate tablet, ktorý chcete využívať zároveň aj ako foťák, tak vás X80tka veľmi nepoteší.

Finálny verdikt

Teclast X80 Pro je veľmi dobrý tablet pre nenáročného uživateľa, ktorý chce okrem práce a surfovania po internete využívať svoj tablet aj na hranie hier a pozeranie filmov. Ak ale hraním hier trávite dlhé hodiny, tak vám môže vadiť menšia výdrž baterky. V dnešnej dobe sa ale dá tento problém vykompenzovať aj externou nabíjačkou. V konečnom dôsledku ide ale o veľmi dobrú zostavu za ešte lepšiu cenu.

Momentálne môžete kúpiť Teclast X80 Pro veľmi výhodne v limitovanej ponuke na everbuying.net iba za 81 eur.

TeclastX80 4

 

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close