Spravodajstvo

Technička, ktorej sa nepáči „kultúra smartfónov“, vytvorila tento retro telefón

Jastune Haupt, inžinierka vesmírnych nástrojov bola už unavená zo smartfónov. Vytvorila tak mobil s klasickým číselníkom a malým displejom.

Nie každý je milovníkom nových technológií, platí to obzvlášť v prípade smartfónov. Dôkazom toho je Justine Haupt, autorka retro telefónu.

Justine Haupt je inžinierka vesmírnych nástrojov v Národnom laboratóriu v Brookhavene v New Yorku, ktorá vo svojom voľnom čase vytvorila telefón s otočným číselníkom. S takým, akým sme sa mohli stretnúť 2-desiatky rokov dozadu, s tým rozdielom, že nejde o pevnú linku, ale o mobil. Dôvodom prečo sa rozhodla vytvoriť tento telefón bolo, že sa jej jednoducho nepáčili smartfóny a všade prítomné správy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Pracujem  v technológiách, ale nepáči sa mi kultúra okolo smartfónov,“ uviedla. „Nepáči sa mi tá hyper-prepojená vec.“ Nepáči sa mi myšlienka byť na niečom neustále zavesená a volať každú chvíľu a nemusím byť neustále pripojená na internet. Kedykoľvek keď chcem niečo vyhľadať, som šťastná, keď som pri svojom počítači. Nikdy som nepísala SMS správy, a budovanie tohto telefónu je dobrou výhovorkou, aby som ich ani nemusela písať. Teraz môžem tento telefón zdvihnúť a povedať: ‚Nuž, nemôžem písať text.’“

mobilny_telefon s ciselnikom_3
Zdroj: Youtube (SWNS)

Justine hovorí, že pri tvorbe tohto telefónu musela všetko zoštíhliť, aby všetky komponenty  zmestila do puzdra vytlačeného prostredníctvom 3D tlačiarne. Ďalej hovorí, že okrem číselníka do telefónu implementovala aj tlačidlá rýchlej voľby, prostredníctvom ktorej môže volať svojej najbližšej rodine.

„Ak chcem zavolať manželovi, môžem mu zavolať stlačením jediného tlačidla,“ hovorí Haupt. „Na tomto telefóne môžem volať ľuďom rýchlejšie ako na starom telefóne. V zriedkavých prípadoch, keď chcem zavolať nové číslo, používam otočný číselník, ktorý je zábavný,.. “

mobilny telefon s ciselnikom_1
Zdroj: Youtube (SWNS)

Okrem toho, Justine pridala do telefónu aj e-papierový displej, aby mohla vidieť zmeškané hovory a prijaté textové správy.

„Je to skutočný elektronický papier, ten istý materiál, aký nájdete v zariadeniach Kindle. Tieto displeje sú chladné a technologicky málo využívané. “

Ďalej hovorí, že batéria telefónu má veľkosť 4“ a šírka a hrúbka je 1“. Výsledná výdrž je až 24 dní. Bližšie však nehovorí o konkrétnej kapacite. Zároveň dodáva, že tento telefón predáva ako skladačku za 170$ pre ľudí, ktorí by si chceli poskladať svoj vlastný telefón.

Via techspot.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close