ANDROIDSpravodajstvo

Takto vyzerá Essential Phone, smartfón od samotného autora Androidu. Vyzerá úchvatne

Essential Phone je smartfón, ktorý je výnimočným nie len tým, že v sebe nesie čistý Android, ale aj svojim pôvodom. Navrhol ho totiž samotný „otec“ operačného systému Android – Andy Rubin, ktorý neskôr predal tento OS spoločnosti Google.

Andy Rubin vytvoril smartfón, ktorý bude patriť do elitnej skupiny zariadení ako je napríklad  Google Pixel, OnePlus 5 a ďalších smartfónov bežiacich na čistom Androide bez dodatočných nadstavieb, ktorých je na trhu relatívne malé množstvo.  S cenovou sa však dostane na úroveň minuloročných vlajkových lodí – 700 USD, teda niečo okolo 600 EUR. Poďme sa však pozrieť na to ako bude vyzerať a čo prinesie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zariadenie na trh príde v titánovom tele v kombinácii s keramickou zadnou stranou, ktorá pridáva na pocite luxusu desiatky bodov. Na prednej strane nájdeme 5.71“ IPS displej rozlíšením 2560×1312 bodov, pričom vo vrchnej časti telefónu nájdeme netradične zakomponovaný fotoaparát, ktorý je vložený priamo v „displeji“. Nad kamerkou sa ešte nachádza dióda, ktorá je ukrytá v kovovom ráme.

Zadná strana zariadenia, okrem toho že je keramická tak ponúka dvojicu fotoaparátov, blesk, skener odtlačku prstov tak aj dva piny slúžiace na pripojenie dodatočného vybavenie. Napríklad v podobe 360 stupňovej kamery. Obe kamery majú rozlíšenie 13MP pričom jedná fotí farebne a druhá čiernobielo.

V spodnej časti zariadenia nájdeme okrem slotu pre SIM kartu aj USB Type-C konektor a reproduktory. Bohužiaľ priestor pre 3.5 jack sa nenašiel. Zariadenie by malo byť však dodávané s redukciou pre slúchadla. Škoda je aj to, že hoci absentuje port pre klasický jack, tak zariadenie sa nemôže pochváliť odolnosťou voči vode či prachu. Na bočnej hrane nájdeme potom už len tlačidla ovládania hlasitosti a blokovania/vypínania telefónu.

Zdroj: businessinsider.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close