Takto vás Google bude chrániť pred krádežou Android smartfónu. Tieto funkcie čoskoro dostane aj váš mobil!

Google ukázal nové funkcie, ktoré vás budú chrániť pred krádežou Android smartfónu. Uvoľňovať ich bude v priebehu roka.

zlodej smartfonu kradez
Zdroj: AndreyPopov / depositphotos.com

Smartfóny nemusia byť najlacnejšia záležitosť a preto vedia upútať pozornosť zlodejov. Ak však vlastníte smartfón s operačným systémom Android, máme pre vás skvelú správu. Google totižto nedávno predstavil nové nástroje a funkcie, ktoré vám pomôžu ochrániť váš smartfón, ale aj dáta v ňom pred zlodejmi. Nie je čas strácať čas a preto ideme na prvý bod.

Vylepšená ochrana zariadení a údajov na zabránenie krádeži

Zabránenie vykonania továrenského resetu zlodejom

Bráni zlodejom resetovať ukradnuté zariadenie bez toho, aby poznal vaše prihlasovacie údaje a to práve môže odradiť zlodeja od toho, aby ukradol váš mobil, lebo mu ďalej smartfón nijako neposlúži.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ochráňte dôležité aplikácie

Vstup do niektorých aplikácií, napríklad môže ísť o finančné aplikácie, viete zlodejovi znepríjemniť. Ide o to, že ste schopný zvoliť si heslo, ktoré budete musieť dávať každý raz, čo sa budete chcieť do aplikácii prihlásiť. Hlavne čo sa týka finančných aplikácií, ide o veľmi bezpečnú a skvelú možnosť, ktorú sa oplatí využiť, pokiaľ vlastníte Android smartfón.

Zvýšenie vašej ochrany, ak zlodej pozná vaše heslo

Môže sa stať, že vás napríklad zlodej už nejaký ten čas pozoroval a zistil tak vaše heslo. Ak je aktivované, nové vylepšené overovanie bude vyžadovať biometrické údaje (napríklad odtlačok prsta alebo rozpoznanie tváre) na prístup a zmenu kritických nastavení Google účtu a zariadenia, ako je zmena PIN kódu, vypnutie ochrany pred krádežou, najmä ak sa pokúšate o tieto zmeny z nedôveryhodného miesta.

Vivo telefon so skenerom odtlackov prstov
Zdroj: Vosveteit.sk

Automatická ochrana vášho zariadenia v momente, keď vaše zariadenie niekto ukradne

Funkcia Theft Detection Lock používa Google AI na rozpoznanie, či niekto ukradol váš telefón a pokúša sa s ním utekať, jazdiť na bicykli alebo šoférovať. Ak sa zistí pohyb typický pre krádež, telefón sa rýchlo zamkne, čo zabráni zlodejom ľahko získať prístup k vašim údajom. Využíva umelú inteligenciu (AI) na automatické zamknutie obrazovky, keď vám niekto vytrhne telefón z ruky.

Kradez telefonu vytrhnutie
Zdroj: AndreyPopov / depositphotos.com

Zamknite svoje zariadenie ihneď po tom, ako ho ukradli

Find My Device už umožňuje na diaľku zamknúť alebo vymazať stratený alebo ukradnutý telefón a teraz ho môžete označiť ako stratený pre jednoduchšie sledovanie. Mnoho používateľov je však šokovaných a vystresovaných po strate telefónu a nepamätajú si heslo do svojho Google účtu, aby mohli použiť Find My Device.

najst strateny smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Funkcia Remote Lock vám poskytne záchranu, ak je váš telefón už preč. Budete môcť zamknúť obrazovku telefónu pomocou svojho telefónneho čísla a rýchlej bezpečnostnej výzvy z akéhokoľvek zariadenia. To vám poskytne čas na obnovenie prihlasovacích údajov k účtu a prístup k ďalším užitočným možnostiam v Find My Device, vrátane odoslania príkazu na úplný továrenský reset na úplné vymazanie zariadenia.

Funkcie vyššie Google sprístupní pre smartfóny s Android 10+ alebo novším. No treba podotknúť, že niektoré z nich prídu až príchodom Androidu 15. Uvoľňovať ich bude v priebehu roka cez Google Play Služby.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre