ANDROIDNávodySpravodajstvo

Takto si vyskúšate vo Vašom Android smartfóne mód Odfarbenia displeja

Pomocou týchto pár krokov, ktoré Vám zaberú len pár minút si môžete vyskúšať mód Odfarbenia displeja vo Vašom Android smartfóne.

Spoločnosť Google v priebehu minulého roka predstavila verejnosti funkciu Digital Wellbeing, resp. Digitálna Rovnováha. Jedná sa o službu, ktorej cieľom je pomôcť používateľom porozumieť ich používaniu smartfónov. Napríklad tomu koľko času strávia v aplikáciach, koľkokrát denne prebudili smartfón, koľko notifikácií dostali a podobne. Okrem štatistických údajov Digitálnej Rovnováhy od Google bolo diskutovaných aj viacero dodatočných funkcionalít . Jednou z nich je aj funkcia “Odfarbenie”, ktorá zmení sfarbenie displeja do šedej, aby odľahčila Vaše oči a zároveň, aby Vás podvedome prinútila k inej činnosti. Nižšie sme si pre Vás pripravili návod, ako možno túto funkciu aktivovať (pozn. redakcie: jedná sa o experimentálnu funkciu, ktorú ak vyskúšate, tak to robíte na vlastné riziko). Funkciu sme testovali na smartfónoch Xiaomi Mi 8 a Redmi Note 8 Pro.

odfarbenie displeja na android smartfone
Zdroj: Vosveteit.sk

Takto si aktivujete možnosť Odfarbenia displeja

Otvorte si nastavenia telefónu a choďte do zložky Informácie o telefóne a 7x kliknite na verziu nadstavby MIUI. Prostredníctvom tohto kroku si aktivujete vo Vašom telefóne mód vývojára (pozn. redakcie: v prípade ak vlastníte smartfón inej značky, tak postup je veľmi podobným. Napr. ak vlastníte telefón od Sammsungu tak si otvorte Softwarové informácie a 7x kliknite za sebou na “Číslo zostavenia”,….).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Ako zapnut mod vyvojara Xiaomi telefony
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne sa vráťte na úvodnú stránku Nastavení Vášho telefónu. Potom otvorte  položku Ďalšie nastavenia.

Xiaomi telefony Dalsie Nastavenia
Zdroj: Vosveteit.sk

V rámci položky Ďalšie nastavenia si otvorte “Možnosti pre vývojárov”. V rámci tejto karty sa prerolujte takmer na samé dno. Potom vyhľadajte položku “Simulovať farebný priestor” a zvoľte možnosť “Monochromázia”.

Hotovo. Teraz máte aktívny mód Odfarebnia displeja (pozn. redakcie: rovnakým spôsobom ho aj vypnete).

Následne v rámci Notifikačnej lišty si viete prostredníctvom aplikácií tretích strán (napr. Tiles) vytvoriť skratku, s ktorou viete tento mód aktivovať ako aj vypnúť pomocou jedného kliknutia.

ako simulovat v Android smartfone odfarbenie telefonu
Zdroj: Vosveteit.sk

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close